Staj yapmaya gitti, kaçırıldı!

banner37

Nijerya açıklarında geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan Türk gemisinde bulunan ve kaçırılan 10 Türk mürettebattan birinin GAÜ’de Denizcilik ve Ulaştırma bölümü öğrencisi olduğu öğrenildi

banner87
Staj yapmaya gitti, kaçırıldı!
banner90
banner8

4 YAŞINDA ÇOCUĞU VAR... Geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan Türk yük gemisinde, kaçırılan 10 mürettebattan birinin GAÜ’ de, Denizcilik ve Ulaştırma bölümü öğrencisi Hasan Hüseyin Karakurt’un olduğu öğrenildi. Karakurt’un aynı zamanda evli ve 4 yaşında çocuğu da olduğu belirtildi.

Doğan SAMER

Kamerun’un Douala Limanı'ndan Fildişi sahili Abidjan Limanı'na geçtiğimiz hafta boş olarak gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türk yük gemisine düzenlenen saldırıda tamamı Türk olan 18 mürettebatın 10’u kaçırılmıştı.  

   Kaçırılan mürettebattan bir kişinin Girne Amerikan Üniversitesi’nde, Denizcilik ve Ulaştırma bölümü öğrencisi 23 yaşındaki Hasan Hüseyin Karakurt’un olduğu öğrenildi.

banner134
   Staj yapmak için gemi mürettebatına katılan 23 yaşındaki Hasan Hüseyin Karakurt’un evli ve 4 yaşında çocuğu olduğu öğrenildi. Kurtarma çalışmalarının devam ettiği günlerde perişan olan aile, günlerdir evlatlarından haber bekliyor.

   10 mürettebatın fidye için kaçırıldığı düşünülürken önceki gün 4 Türk vatandaşının daha Nijerya’da fidye için kaçırıldığı öğrenildi.

Tavlayan: Böyle bir talihsizliğin yaşanması üzücü

   KIBRIS’a açıklamalarda bulunan Girne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Uzakyol Kaptanı Dr. Bayram Ali Tavlayan, Nijerya açıklarında, silahlı kişiler tarafından kaçırılan Paksoy-1 isimli Türk gemisinin mürettebatında GAÜ’de öğrenim gören Hasan Hüseyin Karakurt isimli öğrencilerinin de olduğunu söyledi.

   Karakurt’un söz konusu gemide staj yaptığını belirten Tavlayan, böyle bir talihsizliğin yaşanmasının üzücü olduğunu ve Batı Afrika’da bu tarz bir kaçırılma olayının yaşanmasının çok tuhaf olduğunu ifade etti. Tavlayan, Karakurt’un da aralarında bulunduğu 10 mürettebatın sorunsuz bir şekilde kurtulacağına inandığını belirtti.

   Girne Amerikan Üniversitesi’nde birçok Nijeryalı öğrencinin olduğunu belirten Tavlayan, Nijerya ile olan ikili ilişkilerin çok güçlü olduğunu ve gerekli makamların Nijerya ile irtibat halinde olduğunu söyledi.

   Kaçırılan öğrencinin ailesiyle irtibat halinde olduklarını belirten Tavlayan, ailenin Hasan Hüseyin Karakurt’un kurtulacağına dair inançlarının tam olduğunu ve haber beklediklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75