Suç işlediklerini bile bile sakladılar!

banner37

Gaziköy’de polis memurunu kalbinden bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs ettikten sonra, çaldıkları araçla kaçan Gökhan Takımcılar ile önceki gece Akdoğan’da terk edilmiş bir evde yakalanan Ecevit Takımcılar’ı evlerinde saklayan İ.T. ve H.T., mahkemeye çıkartıldı

Suç işlediklerini bile bile sakladılar!
banner99

Sedef BOŞNAK
Gaziköy’de, pazar günü saat 19.00’da, bir arazi içerisinde, görevi başındaki polis memurunu bıçaklayıp, katline teşebbüs ettikten sonra, çaldıkları araçla kaçan Gökhan Takımcılar ve önceki akşam Akdoğan’da terk edilmiş bir evde yakalanan Ecevit lakaplı İbrahim Takımcılar’ı polisten saklayan İ.T. ve H.T., tutuklandı.
 Meseleyle ilgili Gökhan Takımcılar’ın birlikte yaşadığı İ.T. ve H.T., “suçu örten” suçlamasıyla, Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.
 Meselenin tahkikatını yürüten ve Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Ömer Can, 16 Ağustos’ta, katle teşebbüs suçunu işlediklerini bildikleri halde, Gökhan Takımcılar ve İbrahim Takımcılar’ı polisten saklayıp, suçlarını örttüklerini söyledi.
 Ömer Can, zanlıların evlerinde yaptığı aramada, Kırıkkale köyünden sirkat edilen 1 adet TV, 1 adet cep telefonu ve sazı bulup emare zapt ettiğini anlattı.
Zanlıların bahse konu hırsızlıkla bağlantısı olup olmadığını araştıracağını kaydeden tanık çavuş, bölgedeki kamera kayıtlarını tespit edip incelemeye aldığını anlattı ve mahkemeden tahkikat maksatlı tutukluluk emri talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, kamuoyunda infial yaratan suçla bağlantısı olan zanlılar aleyhindeki tahkikatın salimen yürütebilmesi için polisin talebini uygun ve adil buldu ve zanlıların 3’er gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88