Suç işleme ihtimali yüksek!

banner37

Gazimağusa’da, yeğeninin evinden TV çaldıktan sonra bıçak gösterip kız kardeşinin evini soyan uyuşturucu bağımlısı Tugay Çetin, yargıyı, 2 ay cezaevinde bekleyecek

Suç işleme ihtimali yüksek!
banner90
banner8

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ… Meseleyle ilgili günlerdir poliste tutuklu bulunan ve benzer birçok sabıkası olan Tugay Çetin, yeniden suç işleme ihtimali göz önünde tutularak, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Sedef BOŞNAK

azimağusa’da, yeğeninin evinden TV çaldıktan sonra bıçak gösterip kız kardeşinin evini soyan uyuşturucu bağımlısı Tugay Çetin aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.


Meseleyle ilgili günlerdir poliste tutuklu bulunan ve benzer birçok sabıkası olan Tugay Çetin, yeniden suç işleme ihtimali göz önünde tutularak, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134

Meseleyle ilgili talebi aktaran Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan, zanlının, Gazimağusa’da meydana gelen “soygun”, “ev açma, “sirkat” ve “kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

  Salih Fidan Ersan, zanlının, kız kardeşi Emine Çetin’in kaldığı Onur Sokak’taki ikametgahına girerek, ikametgahtan aldığı tahta saplı kahverengi bıçakla kız kardeşinin üzerine yürüyerek, “Bana 2 bin 300 TL ver. Para vermezsen seni öldürürüm” demek suretiyle, ikametgahtaki, fön makinesi, saç düzleştirici, maşa makinesi tansiyon aleti, oksijen makinesi, saç kesme makinesi ve güneş gözlüğünü alıp soygun suçunu işlediğini anlattı.


Ersan, zanlının, yine 20 Temmuz 2020’de, Gazimağusa’da Yunus Tunçelli’ye ait Zerdali Sokak’taki ikametgahın balkon penceresindeki monteli demir korkuluğu henüz tespit edilemeyen yöntemle söküp kasti hasara uğrattıktan sonra kilitsiz pencereden içeriye girerek, konu ev içerisinden bir adet markası meçhul 37 ekran televizyonu çaldığını belirtti.


Poliste tutuklu olduğu sürede kaynak makinesi de çaldığını itiraf eden zanlıya, işlediği suçlardan yazılı dava tebliğ ettiğini kaydeden tanık polis, serbest kalması halinde yeniden suç işleme ihtimali olan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.


Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren Yargıç Zehra Bilgeç, zanlının, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75