Suç işlemesin diye tutuklu yargılanacak

banner37

Gazimağusa’da 350.5 gram uyuşturucuyu zuladan alırken suçüstü tutuklanan uyuşturucudan sabıkalı 27 yaşındaki İ.G.G., ileride yargılanmak üzere 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Suç işlemesin diye tutuklu yargılanacak
banner99

Sedef BOŞNAK

10 AY YATTI, USLANMADI… Benzer suçtan 23 Haziran 2020’de 10 ay hapse mahkum olup tahliye olduktan sonra yine uyuşturucu suçu işleyen zanlı, gönüllü ifadesinde de suçunu kabul etti

Gazimağusa’da, Çanakkale Futbol Sahası yakınlarındaki elektrik direği altındaki 350.5 gram uyuşturucu maddeyi zuladan alırken suçüstü tutuklanan uyuşturucu müptelası 27 yaşındaki sabıkalı İ.G.G. aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Benzer sabıkası olup, cezaevinden tahliye olduktan kısa bir süre sonra uyuşturucu madde ithal, tasarruf ve alma gibi ciddi suçlar işleyen İ.G.G., yeniden suç işleme ihtimaline karşın, her ne şart altında olursa olsun, ileride yargılanmak üzere 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleye ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 21 Mart’ta, saat 20.30’da aldığı ihbar üzerine Gazimağusa’nın Çanakkale Futbol Sahası yakınlarında pusu görevine başladıklarını belirterek, saat 21.50’de PA 040 plakalı araçla bahse konu mahale gelen İ.G.G.’yi, elektrik direği altından siyah şeffaf bantla sarılı paketi aldığı esnada suçüstü tutukladığını söyledi.

banner134
Polisleri görmesi üzerine kaçmaya yeltenen zanlının, makul güç kullanarak alıkonulduğunu anlatan tanık polis, konu paket içersindeki 350 gram 50 miligram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeye el koyduğunu anlattı.

Tanık polis, gönüllü ifade verip suçunu kabul eden zanlının, bahse konu uyuşturucunun, kendi isteği üzerine, konu mahale, Güney Kıbrıs’tan gelen bir şahıs tarafından bırakıldığını itiraf ettiğine dikkat çekti.

Zanlı aleyhine başlattığı titiz soruşturmayı tamamladığını anlatan tanık polis, mahkemeden, benzer suçtan 23 Haziran 2020’de 10 ay hapse mahkum olup, tahliye olduktan sonra yine suç işleyen zanlıyı, yeniden suç işleme ihtimaline karşın hükümsüz tutuklu olarak cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki talebi uygun ve adil bulan kıdemli yargıç, zanlının, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75