Suç makinesi polisi bıçakladı

banner37

Hırsızlık zanlısı olarak sorgulanmak istenen iki kişiden biri, devriye aracına bindirilirken cebinden çıkardığı 17 santimlik bıçakla polislerden birini boynundan, sırtından, göğsünden ve kalbine yakın bir noktadan bıçakladı. Ağır yaralanan polis memuru hastaneye kaldırılırken, iki zanlı çaldıkları iki araçla kaçtı

Suç makinesi polisi bıçakladı
banner8

Doğan SAMER

POLİSİN ŞÜPHESİ HAKLI ÇIKTI… Bölgede meydana gelen hırsızlık olayları nedeniyle devriyeye çıkan Demirhan Polis Karakolu’ndan bir ekip, dün saat 19.00 sıralarında Gaziköy’deki bir tarlada gördüğü ve çalıntı olduğundan şüphelendiği aracın yanına gidip, içerisindeki iki kişiyi sorgulamak için devriye aracına bindirdiği sırada, birçok suçtan sabıkası olan zanlılardan Gökhan Takımcılar cebinden çıkardığı 17 santimlik bıçakla, polislerden birini dört yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Polislerden diğeri yaralı arkadaşına yardım etmeye çalışırken, Gökhan Takımcılar ile suç ortağı Ecevit Takımcılar, bölgeden çaldıkları BA 250 ve LG 077 plakalı araçlarla kaçtı.

POLİS MEMURU YOĞUN BAKIMDA… Boynundan, sırtından, göğsünden ve kalbine yakın bir noktadan bıçakla yaralanan polis memuru kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Polis memurunun hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi. Gökhan Takımcılar ve Ecevit Takımcılar, ise çaldıkları araçlardan LG 077 plakalı aracı Akdoğan’da terk ederek, diğer araçla kaçışlarına devam etti. KKTC polisi, saldırganların yakalanması için seferber olurken, SBA polisi gecenin ilerleyen saatlerinde, şüpheli aracın ara bölgede görüldüğünü ve takibinde olduklarını bildirdi.

Gaziköy’de dün akşam saatlerinde, polisin şüphelendiği şahıslar polise saldırdı, şüphelilerden biri polis memurunu 4 ayrı yerinden bıçaklayarak ağır yaralandı.

Gaziköy’de son zamanlarda meydana gelen hırsızlık olayları nedeniyle bölgedeki devriyelerini artıran Demirhan Polis Karakolu ekipleri, şüpheli gördüğü araç ve kişileri kontrol ediyordu.

Dün akşam da devriyeye çıkan polis ekibi, Gaziköy’deki bir tarlada şüpheli olarak gördüğü aracın yanına giderek içerisinde bulunan Gökhan Takımcılar ve Ecevit Takımcılar’ı kontrol etmek istedi.

Kontrol amacıyla polis aracına bindirildikleri sırada, daha önce birçok hırsızlık suçuna karışmış ve hapishaneden kaçmış ve adeta suç makinesi olan Gökhan Takımcılar cebindeki bıçağı çıkararak polise saldırdı.

Takımcılar, cebinde bulundurduğu 17 santimlik bıçakla polis memurunun vücudunun 4 farklı yerine sapladı.

Boyun, sırt, göğüs ve kalbinin yakınından bıçaklanan polis memuru, olay yerine sevk edilen ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakıma alınırken, zanlılar da bu sırada bölgeden iki araç çalarak kaçtı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre olay, saat 19.00 sıralarında meydana geldi.

Polis, Gökhan Takımcılar’ın tasarrufunda bulundurduğu bıçakla polis memurunu vücudunun muhtelif yerlerinden bıçaklamak suretiyle öldürmeye teşebbüs ettiğini açıkladı.

Polis memurunun bıçaklanmasının ardından çok sayıda polis ekibi bölgeye sevk edildi, zanlıların peşine düşüldü.

2 farklı araç çalarak kaçtılar

Gökhan ve Ecevit Takımcılar, polis memurunu bıçakladıktan sonra köyden 2 farklı araç çalarak kaçmaya başladılar.

İrfan Çakır adına kayıtlı BA 250 plakalı araç ile Tansel Miralay adına kayıtlı LG 077 plakalı salon aracı çalarak kaçmaya çalışan Gökhan ve Ecevit Takımcılar, çaldıkları araçlardan LG 077 plakalı aracı bir süre sonra Akdoğan köyünde bir tarlaya bırakarak, kaçışlarına BA 250 plakalı araçla devam etti.

Olay Yeri İnceleme Uzmanları olayın geçekleştiği polis aracında, çalınan araçların bulunduğu yer ve zanlıların çalıp bir süre kullandıktan sonra bıraktığı otomobilden emareler topladı.

Polis ekipleri dört bir yandan zanlıları aramaya başlarken, Gökhan ve Ecevit Takımcılar en son ara bölgede görüldü.

Çaldıkları BA 250 plakalı araçla Güney Kıbrıs’a kaçma girişiminde bulunan Gökhan ve Ecevit Takımcılar’ı İngiliz Üsler Bölgesi (SBA) polisi gördü. SBA polisi, KKTC polisine konuyla ilgili bilgi verirken, aracın takipçisi olacaklarını iletti.

Gazetemizin baskıya girdiği saatlerde Gökhan ve Ecevit Takımcılar’ı arama çalışmaları devam ediyordu.

PGM: Şahısları görenler polise haber versin

banner134

Öte yandan Polis Genel Müdürlüğü sosyal medya üzerinden vatandaşlara çağrıda bulunarak, Gökhan Takımcılar ve Ecevit Takımcılar’ın arandığını belirtti, şahısları görenlerin en yakın polis merkezine haber vermelerini istedi.

Polis Genel Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Dikkat Aranıyorlar. Bugün (dün) Gaziköy'de meydana gelen bir polis memurunun bıçaklanması olayı ile ilgili meselede zanlı olarak görülen Gökhan Takımcılar ve Ecevit Takımcılar aranmaktadır. Konu şahısları görenlerin en yakın polis merkezine haber vermeleri önemle rica olunur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88