Suç ortağı aranıyor

banner37

Gazimağusa’da iş yapmak için bulunduğu Cemal Sarı’ya ait ikametgahtan çaldığı ziynet eşyalarını 2 ayrı kuyumcuya sattığını kabul eden M.A.’nın aleyhine 2 günlük tutukluluk emri alındı

Suç ortağı aranıyor
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da iş yapmak için bulunduğu, Cemal Sarı’ya ait ikametgahtan ziynet eşyası çaldığı iddia edilen M.A.’nın aleyhine mahkemeden 2 gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in, huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mahir Türe, meseleyle ilgili olguları aktardı.

Tanık polis Mahir Türe, 13 Haziran 2021 tarihinde, 14.00-18.00 saatleri arasında, Gazimağusa’da, Cemal Sarı’ya ait ikametgah içerisinden 1 adet altın kolye zinciri ve üzerine takılı bulunan 1 adet beyaz altın erkek yüzüğünün çalındığını söyledi.

Mahir Türe, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine meseleye bağlantısı olduğuna inandığı 25 yaşındaki M.A.’yı gözaltına aldığını anlattı.

banner134
Türe, gönüllü ifade vererek suçunu itiraf eden zanlının, aranan bir şahsın yardımıyla sirkat ettiği altınları Gazimağusa’da bulunan 2 kuyumcuya satarak, toplam 3 bin 980 TL parayı sahtekarlıkla temin ettiklerini söyledi.

Kuyumcuların ve ev sahibinin şikayetçi olduğunu kaydeden tanık polis, aranan bir şahsın ve sahtekarlıkla temin edilen paraların bulunduğunu anlattı ve mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polise tahkikatını tamamlaması için fırsat tanıdı ve zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75