banner6

Suç ortağının da yakalanmasını istedi

banner37

Suç ortağının da yakalanmasını istedi
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Cloud 9 Bar isimli işletmeye aranan bir arkadaşı ile girerek 7 bin 315 TL nakit para ve sipariş almada el terminali olarak kullanılan 5 adet cep telefonunu çaldığını kabul eden E.D.B. isimli zanlının tutukluluk süresi dün 5 gün daha uzatıldı.

   Mahkemede söz alan zanlı E.D.B, “Paraları yanımdaki arkadaşım aldı. Onun da yakalanmasını istiyorum. Kötü biri değilim. Ekonomik sıkıntılardan dolayı bu suçu işledim” dedi.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Havva Yorgancı, olguları aktardı.

   Yorgancı, 04.06.2022 tarihinde 04.00-06.30 saatleri arasında Lefkoşa’da Yakındoğu Bulvarı üzerinde faaliyet göstermekte olan işletmeciliğini Girne’de sakın Kaya Çakır’ın yaptığı Cloud 9 Bar isimli işletmenin batıya bakan alüminyum kapısının asma kilidinin zanlı E.D.B. tarafından muhtemelen sert bir cisimle kasten ve kanunsuz olarak kırılıp açıldıktan sonra içeriye giriş yapıldığını anlattı.

   Havva Yorgancı, bina içerisinde bulunan metalden mamul kilitli vaziyetteki para kasası ve içerisinde muhafaza edilen 7 bin 315 TL nakit para ile sipariş almada el terminali olarak kullanılan 5 adet Redmi Note 9 marka cep telefonlarının sirkat edilip, aynı yerden çıkış yapıldığını kaydetti.

   Yorgancı, aynı gün sirkat edilen para kasasının olay mahallinin yakınındaki boş bir arazi içerisinde tespit edilip emare olarak alındığını belirtti.

   Polis memuru Havva Yorgancı, meseleyle bağlantılı görülerek tutuklanan zanlının 05.06.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin huzuruna çıkarılıp, aleyhinde üç gün tutukluluk emri temin edildiğini kaydetti.

   Yorgancı, 07.06.2022 tarihinde zanlının mesele ile ilgili olarak bir gönüllü ifade verdiğini ve söz konusu iş yerine yanında bulunan bir şahısla girdiğini ve eşyaları bu şahısla birlikte sirkat ettiğini beyan ettiğini mahkemeye aktardı.

   Meselenin tahkikatının devam ettiğini, aranan şahıs ve aranan emareler olduğunu belirten Yorgancı,  zanlının beş gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, istenen tutukluluk emrini verdi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104