Suç ortakları aranıyor

banner37

Bir depodan 39 karton sigara çalıp, güneye kaçan ve 10 gün sonra askeri bölgeden kuzeye geçiş yaparken suçüstü yakalanan, 20 yaşındaki Hakan Yetek’in tutukluluğu beş gün daha uzatıldı

Suç ortakları aranıyor
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da bir depodan 39 karton sigara çalıp, yasal olmayan yolla güneye geçiş kaçan ve 10 gün sonra askeri bölgeden kuzeye geçiş yaparken Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi ekibine suçüstü yakalanan

20 yaşındaki Hakan Yetek’in tutukluluğu beş gün daha uzatıldı.

Polis, zanlının suç ortaklarının arandığına dikkat çekti.

banner134
“Bina açma”, “Sirkat” ve “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçlamasıyla tutuklanan Hakan Yetek, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u dinletti.

Erdelhun, zanlının 7 Ocak’ta Lefkoşa’da tespit edilemeyen bir bölgeden, askeri yasak bölgeyi ihlal edip, güneye gittiğini ve 17 Ocak’ta yine askeri bölgeyi ihlal edip, kuzeye geçiş yaparken suçüstü yakalandığını anımsattı.

Erdelhun, zanlının sorgusunda 1 Ocak’ta saat 01.00’de Lefkoşa’da Nuri Efendi Sokak’ta Levent Cemal Doran’a ait deponun kapısına hasar verip, içeriye girerek, 39 karton muhtelif markalardaki sigara çaldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Titizlikle yürütülen tahkikatta zanlının suç ortaklarının tespit edildiğini ve arandıklarını belirten Erdelhun, tahkikat amaçlı beş gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı, polisin tutukluluk talebine itiraz etmedi. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı beş gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2017, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75