Suç ortakları henüz yakalanamadı

banner37

Tasarrufunda satışa hazır halde 13 paket içerisinde yaklaşık 15 gram Hintkeneviri bulunan zanlı L.M.W., tutuklu yargılanacak

Suç ortakları henüz yakalanamadı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda satışa hazır halde 13 paket içerisinde yaklaşık 15 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan L.M.W., yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, aranan 5 kişi ise henüz tespit edilemedi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün teminat talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Çavuş’u dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Çavuş, 01.06.2021 tarihinde saat 11.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgide Lefkoşa’da sakin zanlı L.M.W.’nin tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptığının öğrenildiğini belirtti.

Polis memuru Ali Çavuş, aynı gün saat 11.40’ta müdürlükte görevli bir polis ekibi tarafından yapılan araştırma neticesinde zanlı L.M.W.’nin Göçmenköy’de tespit edilerek alıkonulduğunu kaydetti.

Çavuş, zanlının üzerinde yapılan kontrolde giymekte olduğu şort pantolonun sağ arka cebinde foil kağıda sarılı yaklaşık yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde, sol arka cebinde uyuşturucu satışından elde edildiği tespit edilen 2 bin TL nakit para ile iç çamaşırı içerisine gizlenmiş şeffaf naylona sarılı üzerinde Popeyes yazılı kağıt içerisinde yaklaşık 2 buçuk gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.
Çavuş, aynı gün zanlının ikametgahında 12.05-12.30 saatleri arasında mahkeme emri ile huzurunda arama yapıldığını ve çanta içerisinde 8 adet büyük, 5 adet küçük foil kağıdına sarılı olmak üzere toplamda 13 paket halinde satışa hazır vaziyette 14 gram 980 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile konu maddelerin muhafazasını sağlayan foil kağıtlarının kesilmiş olduğu düşünülen rulo şeklindeki foil kağıdı bulunarak emare zapt edildiğine dikkat çekti.  
Çavuş, meseleyle ile ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmalarda tasarrufunda bulunan söz konusu maddeleri 31.05.2021 tarihinde Gönyeli-Lefkoşa’da tanımadığı bir şahıstan 350 Euro karşılığında 25 gram olarak satın aldığının tespit edildiğini belirtti.
Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Çavuş, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, zanlının uyuşturucu vermek suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacağına vurgu yapıp, 20 günü aşmamak üzere tutuklu yargılanmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75