Suç ortakları ve araba halen bulunamadı

banner37

Güney Kıbrıs’ta sakin Fanourios Chatzı̇gı̇annı̇’ye ait Mitsubishi L200 marka aracın çalınarak yasa dışı yolla ülkeye getirilmesi suçlarından tutuklanan O.T.’nin aleyhindeki soruşturma devam ediyor

Suç ortakları ve araba halen bulunamadı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Güney Kıbrıs’ta sakin Fanourios Chatzı̇gı̇annı̇’ye ait Mitsubishi L200 marka aracın çalınması ve kaçak olarak KKTC’ye sokulması suçlarından tutuklanan O.T.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

“Askeri yasak bölgeyi ihlal” ve “Sirkat” suçlamalarıyla ilgili tutuklanan zanlı dün öğleden sonra Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı.

Yargıç Umut İnan’ın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Doğa Tokay, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memurunu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis, 08.06.2021 tarihinde 00.30-06.00 saatleri arasında GKRY’de Avgorou’da GKRY’de sakin şikayetçi Fanourios Chatzı̇gı̇annı̇ adına kayıtlı bulunan EYK 363 Mitsubishi L200 marka aracın zanlı O.T., tarafından sirkat edildiğinin belirlendiğine vurgu yaptı.

Polis memuru, zanlının 15.06.2021 tarihinde Mağusa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

banner134
Meseleyle ilgili tahkikatın kapsamlı bir şekilde devam ettiğine vurgu yapan tahkikat memuru, şikayetçi tarafından Güney Kıbrıs’ta bir benzin istasyonunda zanlının çalıntı araçtan aranan iki kişiyle birlikte indiğinin görüldüğüne vurgu yaptı.

Polis memuru, zanlının yasa dışı yollardan GKRY’ye ve KKTC’ye giriş-çıkış yaptığının aşikar olduğunu ancak, zanlının GKRY’ye geçtiğine dair muhaceret kaydı olmadığı gibi, henüz giriş-çıkış yaptığı yerlerin de tespit edilemediğine dikkat çekti.

Polis, sirkat edilen aracın halen arandığını, ayrıca GKRY’de bir benzin istasyonunda zanlının üç kişiyle birlikte araçtan inerken görüntüsünün olduğunu ve zanlının kamera görüntülerinde yüzü ile dövmelerinin net bir şekilde görüldüğüne vurgu yaptı.

Polis, SBA Polisi ile bağlantı kurulacağını, temin edilmesi gereken kamera görüntüleri ve aranmakta olan iki şahıs olduğunu belirterek, zanlının dört gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Umut İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının dört gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75