Suç ortaklarının eşkali belirlendi

banner37

Lefkoşa Sulariçi bölgesindeki bir işletmeye girerek çok sayıda telefon, saat, bilgisayar ve nakit para çalmakla suçlanan P.K., ve K.K.K.’nın tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

Suç ortaklarının eşkali belirlendi
banner90
banner99

İSİM YOK, FOTOĞRAF VAR… Polis, zanlı P.K.’nin gönüllü ifade vererek söz konusu cihazları kendilerine aranmakta olan şahsın getirdiğini beyan ettiğini belirterek, bu şahsın kimliğinin tespit edilemediğini ancak fotoğraflarına ulaşıldığını ve bu fotoğrafların deniz ve havayollarına gönderildiğini vurguladı. Polis, sirkat edilen 34 adet telefon, 1 adet laptop ve 1 adet kulaklığın bulunduğunu; 5 adet Iphone marka telefon, 1 adet Apple marka saat ve 2 bin 850 TL nakit paranın ise hâlâ arandığını belirtti.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde 12 Nisan günü elektronik cihazlar satan bir dükkana girerek çok sayıda telefon, saat, bilgisayar ve para çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlılar P.K. ve K.K.K., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerindeki tutukluluk emri 6 gün daha uzatıldı.


Polis, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı P.K.’nin gönüllü ifade vererek söz konusu cihazları kendilerine aranmakta olan şahsın getirdiğini beyan ettiğini belirterek, bu şahsın kimliğinin tespit edilemediğini ancak fotoğraflarına ulaşıldığını ve bu fotoğrafların deniz ve havayollarına gönderildiğini vurguladı. Polis, 34 adet telefon, 1 adet laptop ve 1 kulaklığının bulunduğunu; 5 adet Iphone marka telefon, 1 adet Apple marka saat ve 2 bin 850 TL nakit paranın ise hâlâ arandığını anlattı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Şener, zanlılar P.K. ve K.K.K.’nin “Dükkan açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134

Şener, zanlıların 12 Nisan 2021 tarihinde, saat 02.15 raddelerinde Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde, Girne Caddesi üzerinde bulunan ve işletmeciliğini Mehmet Karadeniz’in yaptığı Mobilelink isimli elektronik cihaz mağazasının penceresinin kilit kısmını kırıp dükkan içerisine girdiğini belirterek, mağaza içerisinde bulunan 39 adet Iphone 12 marka cep telefonu, 1 adet Apple marka saat, 1 adet Apple Mackbook Pro Laptop ve çekmece içerisinde bulunan 2 bin 850 TL nakit parayı sirkat ettiğini kaydetti.


Zanlıların aynı gün sirkat ettikleri elektronik eşyaları Lefke’de satmak istedikleri sırada tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Şener, zanlıların kullanımında bulunan ZPK 438 plakalı araçta yapılan aramada sirkat edilen elektronik eşyaların birçoğunun tespit edilip emare alındığını ifade etti.


Şener, 34 telefon, 1 laptop ve 1 kulaklığının bulunduğunu, 5 adet Iphone marka telefon, 1 adet Apple marka saat ve 2 bin 850 TL nakit paranın ise hâlâ aranmakta olduğunu vurgulayarak, meseleyle bağlantısı olduğu düşünülen 1 kişinin de aranmakta olduğunu anlattı.


Aranmakta olan şahsın fotoğraflarına ulaşıldığını ancak kimliğinin tespit edilmediğini söyleyen Şener, söz konusu fotoğrafların deniz ve hava yollarına bırakıldığını, zanlı P.K.’nin gönüllü ifadesinde de söz konusu cihazları kendilerine bu şahsın getirdiğini beyan ettiğini bildirdi.


Şener, ülkedeki yabancı temsilciliklerle de iletişime geçildiğine işaret ederek, soruşturmanın devam ettiğini belirtti.


Olay yerindeki kameraların incelenmeye devam ettiğinin, gönüllü ifade veren zanlının ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğinin ve başka ifadelere başvurulabileceğinin altını çizen Şener, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 6 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, serbest kalmaları halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki edebilecekleri üzerinde durarak zanlıların aleyhine 6 günlük tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75