banner6

Suça kızıp suç işlediler

banner37

Suça kızıp suç işlediler
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Misafir olarak bulunduğu ikametgahtan dizüstü bilgisayarı çalarak bir işyerine 250 ABD Doları karşılığı sattığı gerekçesiyle A.K.R.’yi kaçırarak ciddi şekilde darp ettikleri, bıçakla yaraladıkları ve cep telefonunu zorla aldıkları suçlamasıyla tutuklanan dizüstü bilgisayarın sahibi İ.A. ve suç ortaklarından S.I.O.’nun tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı. Polis, meseleyle bağlantılı başka şahısların da arandığını açıkladı.

   “Soygun”, “Yaralama”, “Zorla insan kaçırma”, “Ciddi darp” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar İ.A. (E-31) ve S.I.O. (E-43) dün sabah ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Turgay Ok’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ok, 31.03.2022 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan 23. Blok 1 no’lu yurt odası içerisinde zanlı 1 İ.A.’ya ait dizüstü bilgisayarı sirkat ettiği gerekçesiyle İ.A.’nın, zanlı 2 S.I.O. ve kimliği henüz tespit edilemeyen iki şahıs ile birlikte konu adreste misafir olarak bulunan A.K.R.’nin vücudunun muhtelif yerlerine yumruk ve tekme atmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiklerini anlattı.

“Kaçırıp bıçaklayıp, soydular”

   Polis memuru Turgay Ok, zanlı 2’nin, A.K.R.’nin sırtının sol üst tarafına tasarrufunda bulundurduğu bıçağı bir kez sokmak sureti ile yaralanmasına sebep olduğuna vurgu yaptı.
   Sancar, zanlıların, A.K.R.’nin giymiş olduğu pantolonunun cebinde bulundurduğu Samsung A10s marka cep telefonunu zor kullanarak alıp soygun suçunu işlediklerine de dikkat çekti.

   Ok, ikisi aranan 4 zanlının söz konusu kişiyi, rızası hilafında zorla kendisini darp ederek yurt binası dışarısına çıkarıp, zanlı 1 İ.A.’nın kullanımında bulunan gri renk kiralık araca bindirerek, Hamitköy’de bir adrese kaçırıp, yine ciddi bir şekilde darp ettiklerini mahkemeye aktardı.
   İki zanlının meseleyle ilgili olarak 02.04.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirten Ok, müştekinin ise “Sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlarından aleyhinde başlatılan tahkikat nedeniyle tutuklandığını kaydetti.

   Turgay Ok, meseleyle ilgili olarak zanlı 2’nin gönüllü ifade verdiğini, ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini, ayrıca aranmakta olan şahıslar ve emareler olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülmesi için 6 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.
   Yargıç Mine Ozankaya, istenen ek tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110