banner6

Suça kızıp suç işleyen 2 zanlı cezaevine gönderildi

banner37

Suça kızıp suç işleyen 2  zanlı cezaevine gönderildi
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Misafir olarak bulunduğu ikametgahtan dizüstü bilgisayarı çalarak bir işyerine 250 ABD Doları karşılığı sattığı gerekçesiyle A.K.R.’yi kaçırarak ciddi şekilde darp ettikleri, bıçakla yaraladıkları ve cep telefonunu zorla aldıkları suçlamasıyla tutuklanan dizüstü bilgisayarın sahibi İ.A. ve suç ortaklarından S.I.O., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Soygun”, “Yaralama”, “Zorla insan kaçırma”, “Ciddi darp” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar İ.A.(E-31) ve S.I.O.(E-43) dün teminat talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Turgay Ok’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ok, 31.03.2022 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan 23.Blok 1 no’lu yurt odası içerisinde zanlı 1 İ.A.’ya ait dizüstü bilgisayarı sirkat ettiği gerekçesiyle İ.A.’nın, zanlı 2 S.I.O. ve kimliği henüz tespit edilemeyen iki şahıs ile birlikte konu adreste misafir olarak bulunan A.K.R.’nin vücudunun muhtelif yerlerine yumruk ve tekme atmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiklerini anlattı.

   Polis memuru Turgay Ok, zanlı 2’nin, A.K.R.’nin sırtının sol üst tarafına tasarrufunda bulundurduğu bıçağı bir kez sokmak sureti ile yaralanmasına sebep olduğuna vurgu yaptı.
   Sancar, zanlıların, A.K.R.’nin giymiş olduğu pantolonunun cebinde bulundurduğu Samsung A10s marka cep telefonunu zor kullanarak alıp soygun suçunu işlediklerine de dikkat çekti.

   Ok, meseleyle ilgili olarak tahkikatın tamamlandığını belirtip, zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Avukat Görkem Kaptan, müvekkili zanlı 1’in tutuklu yargılanmasına itiraz etti. Savcı Boşnak ise, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, kamu menfaati gereği zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. 

   Yargıç Mine Ozankaya, duruşma neticesinde iki zanlının da 40 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalması emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110