banner6

Suça meyilli oluşu cezaevine götürdü

banner37

Yıldırım-Atlılar köyleri arasında bir babutsa ağacının altında zulalanan uyuşturucuyu aldığı sırada suç üstü yakalanan M.Ö., hükümsüz tutuklu olarak 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevine gönderildi

Suça meyilli oluşu cezaevine götürdü
banner8

Sedef BOŞNAK

Yıldırım-Atlılar köyleri arasında, bir babutsa ağacının altında gizlenen uyuşturucuyu aldığı sırada suçüstü yakalanan M.Ö. aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Suçunu kabul ederek gönüllü ifade veren ve benzer birçok sabıkası olan M.Ö., yeniden suç işleme ihtimaline karşı, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süreyle Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için polis memuru Kemal Onbaşı’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Kemal Onbaşı, 13 Eylül 2021’de, saat 23.00 sıralarında, Yıldırım köyünün eski at çiftliği mevkiinde, H.Ö. ve M.Ö.’nün, LG 388 plakalı araçla konu mahalle geldiğini ve M.Ö.’nün, babutsa altında zulalı, ayrı ayrı poşetlerde 116 gr 950 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi aldığı sırada suçüstü tespit edildiğini söyledi.

H.Ö.’nün suçla bağlantısı olmadığını tespit ederek şartsız salıverildiğini anlatan tanık polis, zanlının tasarrufundaki sigara paketi içerisindeki 0.165 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucuyu da emare zapt ettiğini anımsattı.

banner134

Meseleyle ilgili bir kişiyi daha aradığını kaydeden tanık polis, benzer birçok sabıkası olup, suça meyilli olan M.Ö.’nün tahkikata etki eme olasılığının bulunmadığına vurgu yaptı ve suça temayyüllü, yeniden suç işleme ihtimali yüksek olan zanlıyı, yargılanıncaya değin cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki meseleyi tezekkür eden yargıç, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104