Suçlamalar havada uçuşuyor!

banner37

Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun, partisinden, 2 bin 11 üye ile toplu şekilde istifa etmesinin ardından YDP Genel Başkan Arıklı, toplu istifa belgesinde sahte imzalar olmasından dolayı suç unsuru tespit ettiklerini söyledi. Zaroğlu ise Arıklı’yı, siyaseti ‘rezil’ bir seviyeye çekmekle suçladı

Suçlamalar havada uçuşuyor!
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

“POLİSE ŞİKAYET EDECEĞİZ”… YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, istifaların tek bir belge şeklinde toplu olarak verildiğini ve istifa edenlerden şu ana kadar 150 kişiye ulaştıklarını, ancak bunların yarıya yakının ne istifalardan, ne de toplu belgenin üzerine atılan imzalardan haberdar olduğunu öne sürdü. Arıklı, sahte imzalarla ilgili polise şikayette bulunacaklarını söyledi

“ARIKLI, UTANMALIDIR”…Milletvekili Bertan Zaroğlu ise Arıklı’nın, siyaseti ‘rezil’ bir seviyeye çektiğini öne sürerek, “Arıklı, boş işlerle uğraşmayı bıraksın. İstifalarımızı istedikleri gibi incelesinler, ıslak imzalar üzerinde duruyor…Arıklı’nın bunu söylemeye ne yüzü var?.. Bize laf söyleyeceğine utanmalıdır” ifadelerini kullandı

Milletvekili Bertan Zaroğlu ile 2 bin 11 üyenin önceki gün Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) toplu şekilde istifa etmesinin yankıları sürüyor.  Arıklı-Zaroğlu kavgasında dün suçlamalar havada uçuştu.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın “Toplu istifa şeklinin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından kabul edilen bir istifa şekli olmadığını ve istifa edenlerin arasında sahte imza tespit edilmesi halinde polise başvurulacağını söylemesine”, Bertan Zaroğlu sert bir dille tepki gösterdi.

Zaroğlu, “Arıklı, boş işlerle uğraşmayı bıraksın. İstifalarımızı istedikleri gibi incelesinler, ıslak imzalar üzerinde duruyor” dedi.

Erhan Arıklı ise partiden istifa edenlerden şu ana kadar 150 kişiye ulaştığını, bunların yarıya yakının ne istifalardan, ne de toplu belgenin üzerine atılan imzalardan haberdar olduğunu belirterek, sahte imzalarla ilgili polise şikayette bulunacaklarını söyledi.

Arıklı: Sahte imzaları polise şikayet edeceğiz

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Bertan Zaroğlu ve 2 bin 11 üyenin partiden ‘toplu bir şekilde’ istifa etmesine yönelik suç unsuru tespit ettiklerini söyledi.

Arıklı, 2 bin 11 kişinin istifasının ‘imzalı’ olarak tek bir belge şeklinde verildiğini, ancak bu biçimde bir istifanın YSK tarafından kabul görmediğini belirtti.

Partiye toplu olarak yapılan istifalarla ilgili belgenin üzerinde imzaları bulunan kişilere ulaşmaya başladıklarını kaydeden Arıklı, şu ana kadar ulaştıkları 150 kişiden yarıya yakınının istifalardan haberlerinin olmadığını ve ‘belgenin üzerindeki imzaların da kendilerine ait olmadığını’ söylediğini iddia etti.

Arıklı, söz konusu kişilerden imzaların kendilerine ait olmadığına yönelik yazı almaya başladıklarını belirterek, sahte imzalarla ilgili polise şikayette bulunacaklarını söyledi.

Erhan Arıklı, Zaroğlu’nun istifa hamlesinin ‘şovdan başka bir şey’ olmadığını öne sürdü. 

Zaroğlu: Arıklı, boş işlerle uğraşmayı bıraksın

banner134
Milletvekili Bertan Zaroğlu ise YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’ya yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

Zaroğlu, YDP’den istifa ederken tüm imzaların zaten ‘ıslak imza’ olarak verildiğini belirterek, Erhan Arıklı’nın, siyaseti ‘rezil’ bir seviyeye çektiğini iddia etti.

“Arıklı, boş işlerle uğraşmayı bıraksın. İstifalarımızı istedikleri gibi incelesinler, ıslak imzalar üzerinde duruyor” şeklinde konuşan Zaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Arıklı, ‘toplu istifa şekli YSK’nın istediği bir yöntem değildir’ diyor. Sen kimsin ki YSK adına açıklama yapıyorsun?

Siyaseti ayaklar altına almayı bırak…

İstifalarımızı istedikleri gibi incelesinler, telefon numaraları ve ıslak imzalar üzerinde duruyor.

Arıklı’nın bunu söylemeye ne yüzü var?

Kendisi değil miydi kurultaydan önce 3 bin 800 tane sahte imzayla aday olan?

Kurultayda bu imzaların yalan olduğu ortaya çıktı.

Bize laf söyleyeceğine utanmalıdır.

Ben ona ‘Allah yolunu açık etsin, bizden de uzak eylesin’ diyorum, başka da bir şey demiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75