Suçlamaları kabul etmiyorlar

banner37

Lefkoşa’da, tasarruflarında yaklaşık 4 gram sentetik cannabinoid bulunan İ.E., ve A.Y.’nin tutukluluk süresi uzatıldı

Suçlamaları kabul etmiyorlar
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’daki bir ikametgahta geçtiğimiz hafta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından yapılan aramada tasarruflarında yaklaşık 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde, hassas terazi, 1 adet yarısı içilmiş uyuşturucu maddeyle karışık sigara ve 9 adet uyuşturucu madde ve tütünle karışık sigara izmariti bulunan İ.E., ve A.Y., isimli zanlıların tutukluk süresi uzatıldı.

Suçlamaları reddeden iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine 3 gün ek tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlı İ.E.’nin arama yapmaya giden polisleri görünce tasarrufundaki uyuşturucu maddeleri pencereden dışarı attığının tespit edildiğini vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Özder, zanlılar İ.E., ve A.Y.’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarruf etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Özder, Lefkoşa’da, Küçük Kaymaklı bölgesinde yer alan ve zanlıların birlikte kaldıkları ikametgahlarında 28 Mayıs 2021 tarihinde, 14.20 - 15.05 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından mahkeme emri ile arama yapıldığını belirterek, zanlı İ.E.’nin polisleri görmesi üzerine içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan maddelerin bulunduğu gri çorabı dışarı attığının tespit edildiğini kaydetti.

banner134
Yapılan aramada tasarruflarında yaklaşık 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 1 adet içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan elle sarılmış ve yarısı içilmiş sigara, 9 adet içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan sigara izmariti bulunduğunu dile getiren Özder, ayrıca 1 adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan Metaltex marka siyah renk hassas terazinin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Özder, zanlıların suçüstü gereği tutuklandığına işaret ederek, ancak herhangi bir gönüllü ifade vermediklerini anlattı.

Soruşturmanın henüz yeni başladığını, alınması gereken ifadelerin bulunduğunu bildiren Özder, incelemeye yollanan maddelerin sonuçlarının ise hâlâ beklendiğini söyledi.

Özder, serbest kalmaları halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki edebileceklerine dikkat çekerek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlıların avukatı Sırdaş Kaptanoğlu, müvekkillerinin olayla ilgilerinin bulunmadığını, suçsuz olduklarını savundu.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75