banner6

Suçlamaları reddetti, ifade vermedi

banner37

Metehan Kara Sınır Kapısı’nda sigortacı olarak çalışan ve Güney’de sakin Michalakis Antonyiades’e, sahte araç poliçesi hazırlayıp sahtekarlıkla para temin ettiği gerekçesiyle tutuklanan Saadettin Kaynak teminatla serbest bırakıldı

Suçlamaları reddetti, ifade vermedi
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA - ÖZEL HABER

   Metehan Kara Sınır Kapısı’nda sigortacı olarak çalışan ve Güney’de sakin Michalakis Antonyiades’e, sahte araç poliçesi hazırlayıp sahtekarlıkla para temin ettiği gerekçesiyle tutuklanan Saadettin Kaynak, teminatla serbest bırakıldı.

   “Resmi Evrak Sahteleme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Kaynak, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak,  tanık olarak polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 20.03.2023’te, Lefkoşa Metehan Sınır Kapısı’nda, Tower Insurance Ltd isimli şirkette sigortacı olarak çalışan, Lefkoşa’da sakin Kaynak’ın, Güney’de sakin Antonyiades’e, kullanımında bulunan KOR 134 plakalı Mercedes marka aracı için dolandırmak niyetiyle 20.03.2023-20.03.2024’ü kapsayan sahte bir poliçe hazırlayıp vermek suretiyle tedavüle sürmek ve poliçe karşılığında sahtekarlıkla 180 Euro nakit para temin etmekten methaldar olduğunu belirtti.

   Şaban, zanlının 03.05.2023, saat 01.30 raddelerinde tespit edilip tutuklandığını, ifade vermediğini ve suçlamaları kabul etmediğini kaydetti.

   Şaban, zanlının ifade vermediğini ve sözlü beyanında suçlamaları reddettiğini belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 200 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104