Suçu hangisinin işlediği belli değil

banner37

Gönyeli’de çıkan kavgada H.H.S.’nin serçe parmağının kırılmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan iki kişi teminat duruşmasına çıkarıldı

Suçu hangisinin işlediği belli değil
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de çıkan kavgada H.H.S.’nin serçe parmağının kırılmasına neden oldukları gerekçesiyle tutuklanan iki kişi teminat duruşmasına çıkarıldı.

Polis, vahim zarar suçunu iki zanlıdan hangisinin işlediğinin henüz tespit edilemediği kaydetti.

“Vahim zarar” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar ve N.S.S.(E-22) ve E.S.F.(E-23) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mehmet Şener’i dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Şener, 02.07.2021 tarihinde saat 12.45’te Gönyeli Otağ Sokak üzerinde Lefkoşa'da sakin zanlılar N.S.S. ve E.S.F.’nin aynı yerde sakin H.H.S.ile kavgada yer aldıkları sırada adı edilenin sağ el serçe parmağının kırılmasına sebep olup, vahim bedensel zarara uğrattıklarını ileri sürdü.

Polis memuru Şener, mesele ile ilgili olarak zanlıların derdest emri gereği tutuklandıklarını belirterek, mesele ile ilgili olarak vahim zarar suçuyla hangi zanlının methaldar olduğunun tespit edilemediğini kaydetti.

Olayla ilgili kamera kaydı olmadığını ve zanlıların etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Şener, 49 gündür KKTC’de kaçak olan zanlı N.S.S.’nin tutuklu, öğrenim gören E.S.F.’nin tutuksuz yargılanmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, zanlı N.S.S.’nin bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. Sağer, E.S.F.’nin ise davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 25 bin TL nakit teminat yatırması ve haftada iki gün ispat-ı vücutta bulunması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75