Suçu; uyuşturucu satın almak

banner37

Ülkeye bin 700 uyuşturucu hap getirip, bunların 863’ünü sattıklarını kabul eden Serkan Akgün ve Hasret Şen’den 5 tane hap aldığını kabul eden E.T., isimli bir kişi tutuklandı

banner87
Suçu; uyuşturucu satın almak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkeye bin 700 adet uyuşturucu hap getirip, bunların 863’ünü sattıklarını kabul eden ve tasarruflarında da 837 tane uyuşturucu hap bulunan Serkan Akgün ve Hasret Şen’in piyasaya sürdüğü hapların izini süren narkotik polisi, ikiliden 5 adet uyuşturucu hap aldığını kabul eden E.T., isimli bir kişiyi tutukladı.

Serkan Akgün ve Hasret Şen ise, daha önce yargılanmak üzere teminat emriyle cezaevine gönderilmişti ve halen cezaevinde yargılanmayı bekliyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla ilgili tutuklanan zanlı E.T., ise dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam’ı dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Karam, 28.08.2018 tarihinde, saat 00.10 sıralarında, Gönyeli’de Atatürk Caddesi’nde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyon sonucu zanlı Serkan Akgün’ün tasarrufunda 100 adet yeşil renk uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunarak emare alındığını anımsattı.

Polis çavuşu Erkan Karam, zanlı Serkan Akgün’ün, Hasret Şen (E-28) ile birlikte kaldıkları ikametgâhta yapılan aramada ise yine uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 737 adet hap daha bulunarak emare olarak alındığını yineledi.

Karam, zanlıların gönüllü ifade verdiğini belirterek, konu hapları 19 Haziran 2018 tarihinde bin 700 adet olarak Ercan Havalimanı’ndan ithal ettiklerini itiraf ettiklerini anımsattı.

Karam, zanlıların ithal ettiklerini haplardan 5 tanesini alan zanlı E.T.’nin Girne’de tespit edilerek, mahkeme emri gereği tutuklandığını söyledi.

Karam, zanlının uyuşturucu satışından elde ettiğine inanılan tasarrufundaki bin 70 TL’nin de emare alındığını kaydetti.  

Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Karam, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108