Suçunu itiraf etti, emareler evinde bulundu

banner37

Restore aşamasında olan bir restorandan inşaat malzemesi çalmaktan tutuklanan Rus vatandaşı İvan Smirnov, önce tutuklandı aynı gün teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Suçunu itiraf etti, emareler evinde bulundu

Ahmet KARAGÖZLÜ

Karaoğlanoğlu’nda restore aşamasında olan bir restorandan elektrik kablosu, fiş kutusu ve branda çaldığı tespit edilen Rus vatandaşı İvan Smirnov, aleyhine yapılan şikayet üzerine tutuklandı.

“Sirkat” ve İkamet İzinsiz” suçlarından tutuklanan zanlı İvan Smirnov, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminata bağlandı.

Mahkeme, soruşturmaya etki edebileceği kısmının tamamlanması nedeniyle, zanlının teminata bağlanarak yargılanıncaya kadar serbest kalmasına karar verdi.

Yargıç Gülay Süleymanlar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yanaroğlu, zanlı İvan Smirnov’un, Karaoğlanoğlu’nda Tatiana Tarasova’ya ait restore aşamasındaki restorana girerek yaklaşık 200 metre elektrik kablosunu, 20 adet elektrik fiş kutusunu ve bir top brandayı sirkat ettiğini söyledi.

Yanaroğlu, polise yapılan şikayet üzerine mahkemeden zanlı aleyhine derdest emri alındığını belirterek, söz konusu zanlının evinde yapılan aramada da sirkat edilen malzemelerin bulunup emare olarak alındığını ve zanlının polise sözlü beyanla işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini kaydetti.

Zanlı İvan Smirnov’un ülkede izinsiz olarak kaldığını belirten Yanaroğlu, zanlının ülkemizde çalışmak için çalışma izni alma girişimi başlattığını öğrendiklerini söyledi.

Yanaroğlu, meseleyle ilgili soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, ancak zanlının soruşturmaya etki edebileceği kısmın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanlar, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, 3 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı bir kişinin zanlı lehine imza edeceği 30 bin TL’lik kefalet senedine karşılık yargılanıncaya kadar serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER