Suçunu kabul edip, itirafta bulundu

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu suçlamasıyla tutuklanan 2 kişiden 1’inin meseleye bağlantısı olmadığı tespit edilirken, A.K.A.A.’nın tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Suçunu kabul edip, itirafta bulundu
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da ele geçirilen 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile ilgili tutuklanan iki zanlıdan biri olan E.A.A.’nın meseleyle bağlantısının olmadığı tespit edildi ve mahkemeye çıkarılmadan salıverildi. Uyuşturucunun ve diğer emarelerin kendisine ait olduğunu kabul ederek, polise itirafta bulunan A.K.A.A.’nın tutukluluk süresi ise devam eden soruşturma nedeniyle üç gün daha uzatıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin tahkikatını yürüten PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, Gazimağusa’da aldığı bir bilgi ışığında, A.K.A.A.’yı beraberindeki E.A.A.

(E-22) ile birlikte, kaldığı apartman dairesi girişinde tespit edip tutukladığını anlattı ve zanlı A.K.A.A.’nın

banner134
dairesinde, 17.50-18.10 saatleri arasında, arama yaptığın ifade etti.

Tanık polis, zanlı A.K.A.A.’nın giydiği pantolonlun sol cebinde 1 gram, dairedeki sırt çantasında ise, 3’ü foil kağıda sarılı 10 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 1 adet öğütücüyü bulup emare aldığını anlattı.

Tanık polis, konu dairedeki çalışma masası üzerinde ve çekmecesinde, 1 adet öğütücü, 1 gramı tütünle karışık 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 1 adet öğütücüyü bularak zapt ettiğini söyledi.

Emare aldığı konu madde, para ve muhafazasında kullanılan kağıt ve poşetleri gerekli incelemelerin yapılabilmesi için ilgili laboratuara gönderdiğini ancak henüz sonuç gelmediğini ifade eden tanık polis, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Zanlı A.K.A.A.’nın gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, tahkikatın tamamlanabilmesi için, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75