Sucuoğlu, Akdeniz Girişim Grubu temsilcilerini kabul etti

banner37

Sucuoğlu, Akdeniz Girişim Grubu temsilcilerini kabul etti
banner90
banner99

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr . Faiz Sucuoğlu, Akdeniz Girişim Grubu temsilcilerini kabul etti.
Kabulde heyet adına söz alan Kerim Oğuz, Covid 19 salgını süresince esnaf olarak çalışma yaşamında kendilerine verdikleri destekten dolayı Bakan Sucuoğlu’na teşekkür etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu da konuşmasında, tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde ekonomik krizin devam ettiğini, çalışma hayatından sorumlu bakanlık olarak hem işçi hem de işveren tarafına kriz süresince yaptıkları kanun hükmünde kararname, tüzük ve yasal değişikliklerle destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.

banner134
Yaklaşık 50,000 çalışana birinci etapta, 10 308 çalışana ise ikinci etapta 1500 ücret desteği verildiğini belirten Bakan Sucuoğlu, 13,000 çalışana 2000 TL ihtiyat sandığı avans ödemesi yapıldığını ve son Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararla birkaç gün içinde bekarlara 900 TL , evlilere 1200 TL olarak verilecek sosyal yardım katkılarının da Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından başvuru yapanlara ödeneceğini söyledi.
Sucuoğlu, dünyanın artık küçük bir küresel köye dönüştüğüne işaret ederek , kısa sürede tüm ülkelerin pandemi nedeniyle ekonomik kriz yaşadığını , KKTC ekonomisinin de bu krizden etkilendiğini ifade etti.
Sucuoğlu, Bakanlık olarak çalışanların ve işverenlerin rahatlatılması için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını, açılımların devam edeceğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75