Sucuoğlu: Çiftçi ve hayvancımıza katkı vermeyi amaçlıyoruz

banner37

banner87
Sucuoğlu: Çiftçi ve hayvancımıza katkı vermeyi amaçlıyoruz
banner90
banner99

Çiftçi ve hayvancıların çalışma hayatına ilişkin sorunları , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında masaya yatırıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu ve Tarım Bakanı Dursun Oğuz, Bakanlık Müdürü Efsun Kaşif Salel, Bakanlık Müsteşarı Erçin Tekakpınar, İhtiyat Sandığı Dairesi Müdürü Erman Yaylalı, Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü Ayşe Avseven’in de katılımıyla Hayvancı ve Çiftçiler Birliği temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı öncesinde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, çiftçi hayvancıların içinde bulundukları sorunlarına çözüm üretmek amacında olduklarını belirterek yerel iş gücü desteklemek adına birlikte yapılacak açılımlara dikkat çekti. Sucuoğlu , “çiftçi ve hayvancımıza, yerel iş gücünü destekleme anlamında projeler çerçevesinde katkı vermeyi amaçlıyoruz. Özellikle çiftçi ve hayvancıların problemleri , kurak mevsim nedeniyle, prim ödemede sıkıntı çektikleri ve ve belli bir yaştan sonra emeklilik maaşının ortada olmaması gibi ciddi maddi sıkıntılar olduğu yönündeydi. Bu durum bizi rahatsız etti . Tüm bunlara nasıl bir açılım getireceğiz bunları tartışacağız” dedi.

Tarım Bakanı Dursun oğuz da konuşmasında yıllarca biriken sorunların çözümüne yönelik biraraya geldiklerini belirterek, bugünkü toplantının da hükümetin gösterdiği duyarlılığın bir mesajı olduğunu kaydetti. Bakan Oğuz, özellikle geçmişe yönelik sorunların çözülmesi, gelecek ile ilgili kaygıların ortadan kalkması açısından bugünkü çalışmayı önemsediklerini dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu’nun son zamanlardaki girişimleri ile çalışma hayatında bazı iyileşmeler olduğunu vurgulayan Oğuz, çalışma hayatının istihdam anlamında en büyük çerçevesi çizen çiftçi ve hayvancının sorunlarının çözümü konusunda çalışma yapacaklarının altını çizdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Huseyin aydar
Huseyin aydar - 6 ay Önce

Genel olarak baktigimiz zaman ciftci be hayvanci sigorta yatiramiyor bu insan lar nasil emekli olacak bu insanlara yardimci olunmasi gerekir

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108