Sucuoğlu: Devlet desteği ödemeleri devam edecek

banner37

Sucuoğlu: Devlet desteği ödemeleri devam edecek
banner90
banner99

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, pandemi nedeniyle kapalı olan veya hala kazanç sağlayamayan işletmelere devlet desteği ödemeleri devam ediyor dedi.

BRT muhabirine yaptığı açıklamada,  Sucuoğlu casiona çalışanlarına Nisan ve Mayıs ayları için geriye dönük ödemelerinin bugün hesaplarına aktarılmak üzere bankalara gönderilediğini belirterek “casiona çalışanlarına Nisan ayı için 800 TL ve Mayıs ayı için de 800 Tl olmak üzere toplamda 1600 TL’lik ödemeleri çalışanların hesaplarına aktarılmak üzere bankaya aktarılmaya başlandı” dedi.

Bakan Sucuoğlu, turizm çalışanlarına da bu ayki ödemelerin yapılacağını ve yarına kadar ödeme işlemlerinin tamamlanması halinde Pazartesi ve Salı günü söz konusu çalışanların hesaplarına Haziran ayı destek ödemesi olan bin 500’TL’nin bankalara aktarılacağını açıkladı.

banner134
Taksicilere de destek ödemesi verileceğini dile getiren Bakan Sucuoğlu, “Taksicilere Mayıs ayı için 1500 ve Haziran ayı için de 1500 TL’lik, toplamda iki aylık olacan 3000 TL’lik ödeme Pazartesi gününden itibaren bankaralara yatırılacak” dedi.

Bakan Sucoğlu, pandemi nedeniyle zor günler geçiren işletmelere desteklerin devam edeceğini dile getirerek, amaçlarının herkese yardım etmek olduğunu ve bu yöndeki çalışmaların süreceğini vurguladı.

Tüm destek ödemelerini çarşamba günü tamamlamayı hedeflediklerini dile getiren Bakan Sucuoğlu, “amacımız bu desteklerle zor olan işletmelere ve çalışanlarına bir nebze olsun yardım etmek” dedi.Bakan Sucuoğlu, destek ödemelerinin bundan sonraki aylarda da devam edeceğini açıkladı.

(BRT)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Komik
Komik - 1 ay Önce

Nisan mayis ayinda odemeleri hep is veren aldi bakan bizim masslardan kesildi bu ne bicim duzen denetleme yok iyisi devlete kalsin

Seyit
Seyit - 1 ay Önce

Sayin bakan turizim calisnlanlar diye soyluyorsunuz ama renstunat yoktur. 1500 Devlet yardim paketinde turizim ajantasi kapsiyor neden. Sayin bakan bizler turizim yiyecek icecek sökturunde calismaktayiz.ve Yarim maas veriliyor yazik degilmi

Vatandas
Vatandas - 1 ay Önce

Alirsak guzel olur da is veren alir ise da odemez ne olacak her zaman ayni is veren ac gozlu doymazlar

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75