Sucuoğlu kesin, Tatar ve Atun düşünüyor

banner37

UBP Lefkoşa milletvekili Faiz Sucuoğlu, UBP Genel Başkanlığı için aday olacağını açıklarken, Gazimağusa milletvekili Sunat Atun ile Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar da aday olacağının sinyalini verdi

Sucuoğlu kesin, Tatar  ve Atun düşünüyor
banner90
banner8

Ceren ÖZBİL

Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) ekim ya da kasım ayında yapılması planlanan olağan kurultayın tarihi henüz netleşmedi ancak kurultayda yarışacak adaylar bir bir belirlenmeye başladı.

Lefkoşa milletvekili Faiz Sucuoğlu başkanlık için aday olacağını, Gazimağusa milletvekili Sunat Atun ile Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar da aday olmaya sıcak baktığını açıkladı.

UBP’nin şu an ki genel başkanı Hüseyin Özgürgün’ün ise yeniden parti başkanlığına aday olup olmayacağı merak konusu...

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan UBP Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Bulutoğluları, UBP genel başkanlığı için şu ana kadar parti merkezine herhangi bir başvuru yapılmadığını açıkladı.

Bulutoğluları: Partiye yazılı bir başvuru yok

UBP Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Bulutoğluları, UBP’nin olağan kurultayının kasım ayında yapılması gerektiğini söyledi ve erken kurultaya gidilmesi yönünde henüz parti yetkililerine ulaşan herhangi bir talep olmadığını açıkladı.

Parti başkanlığına aday olacak isimler konusunu da parti yetkilileri olarak basından takip ettiklerini kaydeden Bulutoğluları bu yönde de parti yetkililerine ulaşan yazılı bir başvuru olmadığını ifade etti.

Bulutoğluları, “herkes başkanlık için aday olabilir. Bu tüm üyelerin en doğal hakkıdır. Kurultayımızın daha önce olduğu gibi yine bir demokrasi örneği şeklinde gerçekleşeceğini düşünüyorum” dedi.

“Kadıoğlu’nun bizi kurultayda yalnız bırakmayacağını düşünüyorum”

banner134
Kısa süre önce UBP’den istifa eden Özel Kadıoğlu’nun durumuna da değinen Bulutoğluları, kendisi ile görüşme yaptıklarını ve partinin ona ihtiyacı olduğunu anlattıklarını söyledi.

Bulutoğluları, Özel Kadıoğlu’nun henüz kendilerine net bir dönüş yapmadığını ancak kurultay sürecinde de partililerini yalnız bırakmayacağını düşündüğünü anlattı.

Sucuoğlu: Karar verdim, adayım

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa milletvekili Faiz Sucuoğlu, partinin ekim ayı sonu ya da kasım ayı içerisinde gerçekleşecek kurultayında başkanlığa aday olacağı açıkladı.

Sucuoğlu, “kurultay tarihi henüz belli değil. Kurultayın ekim sonu ya da kasım ayı içerisinde yapılması planlanıyor” dedi.

Atun: Aday olmayı düşünüyorum

UBP Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun, , partinin ekim ayı sonu ya da kasım ayı içerisinde gerçekleşecek kurultayında başkanlığa aday olmayı düşündüğünü açıkladı.

Atun, gerek Gazimağusa bölgesinden gerekse diğer bölgelerden partililerin, iş insanlarının aday olması yönünde kendisine teşvik ve baskı yaptığını, kendisinin de buna sıcak baktığını açıkladı.

Tatar: Gördüğüm destek karşısında, aday olmayı düşünüyorum

UBP Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar parti başkanlığı için aday olmayı düşündüğünü açıkladı. Tatar, etrafından aldığı destek karşısında parti başkanlığı adaylığına sıcak baktığını ancak tekrar değerlendireceğini söyledi.

Tatar, “belediye seçimleri yeni bitti. Henüz adaylık konusunda açıklama yapmak için çok erken. Kurultaya daha dört ay var. Bir süre sonra adaylığımı açıklayacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75