Sucuoğlu: Spor alanında çifte standart ile karşı karşıyayız

banner37

banner87
Sucuoğlu: Spor alanında çifte standart ile karşı karşıyayız
banner90
banner99

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu Eyüp Zafer Gökbilen başkanlığındaki Tekvando Federasyonu ve Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunlarına katılacak konuk heyetleri kabul etti.3 gün sürecek turnuvalar öncesinde, müsabakalara katılacak olan Türkiye, Kırgızistan, Azerbaycan, İran, Ermenistan, Moldova, Ukrayna takımlarının Federasyon Başkanları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Tekvando Federasyonu Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen,Bakan Sucuoğlu’nu Cumartesi günü gerçekleştirilecek ödül törenine de davet etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da konuşmasında KKTC’nin mutlu Barış Harekatı’ndan sonra Bağımsız bir Cumhuriyet olarak yoluna devam ettiğini ancak bazı bedeller yaşamak zorunda kaldığını bunlardan birinin de spor ambargosu olduğunu vurguladı.

“Bu, dünyada görülmüş bir şey değildir” diyen Bakan Sucuoğlu, ancak Kıbrıslı Türklerin buna maruz kaldığını söyledi.
Uzun yıllardır büyük gayretlerle bu ambargoların delindiğini sporcularımızın Uluslararası organizasyonlarda yer almasının sağlandığını ifade eden Sucuoğlu, “gönül ister ki dünya bu konuda duyarlı olsun, spor gibi siyasetin olmadığı herkesin hakkı olduğu bir faaliyette Kıbrıslı Türkler’e bu konuda bir kısıtlama getirilmesin. Ancak her konuda gördüğümüz gibi çifte standardı burada da görüyoruz.”dedi. Oyunlara yurtdışında dakatılacak olan herkese teşekkürler eden Bakan Sucuoğlu bu tür faaliyetlerin daha da yoğunlaşarak devam etmesini temenni etti. Konuşmaların ardından karşılıklı hediye ve plaket takdimi yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75