banner6

Sucuoğlu: Tüm hastanelerde ilaç eksikliği var

banner37

Sucuoğlu: Tüm hastanelerde ilaç eksikliği var
banner8

UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, sağlık bakanlığının tüm ülkeyi ilgilendiren önemli bir bakanlık olduğunu ifade ederek, bakanlık bütçesinin arttığını ancak yeterli olmadığını, zaten bakanlık bütçesinin değil, kullanılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Sucuoğlu, bakanlık bütçesini kalem kalem geçmiş döneme göre değerlendirerek, özellikle Devlet Laboratuvarında yeni hükümet döneminde neler yapıldığını sordu, Türkiye’de ihaleyi kazanan şirketi sorguladı, detaylı bilgi istedi, bu konuda eleştirilerde bulundu.

Güzelyurt Hastanesi inşaatı ile ilgili de detaylı bilgi isteyen Sucuoğlu, tüm hastanelerde ilaç eksiklikleri olduğunu söyledi.

Sağlık alanında ciddi sıkıntılar olduğunu ifade eden Sucuoğlu, ulusal bir ilaç politikasının gerekli olduğunu kaydetti.

banner134

Randevu sistemi, 112 acil servis, reçete gibi konularda sıkıntılar yaşandığını, onkoloji merkezinde sıkıntılar olduğunu, yasanın elden geçirilmesi gerektiğini, 100 yeni hemşireye ihtiyaç olduğunu ifade eden Sucuoğlu, sağlık turizminin de büyük önem taşıdığını, ancak bu konuda en fazla tüp bebek merkezine bunun yansıdığını ifade etti ve bazı eleştirilerde bulundu.

Bakanlığın istatistik konusuna eğilmesinin de önemli olduğunu ifade eden Sucuoğlu, bakanlığa çok iddialı başlandığını ancak bugün gelinen aşamanın yeterli olmadığını savundu.

Genel sağlık sigortası, yasalar, ikinci iş yasağı, döner sermaye gibi konularda değerlendirmeler yapan Sucuoğlu, bakanlık döneminde yaptığı çalışmalar ve Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri ile yeni hastane üzerine yaptığı görüşmeleri anlattı, adım atılmasını istedi.

Sucuoğlu, sağlık turizminin geliştirilmesinin ekonomiye de olumlu katkı sağlayacağına işaret ederek, bu çerçevede devletin adım atması ve yeni hastanenin şart olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 22:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104