Suçüstü yakalandı, teminatla serbest kaldı

banner37

Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna giren ve 5 bin 500 TL değerinde fotoğraf makinesi ile 70 TL madeni parayı sirkat ederken polis tarafından suçüstü yakalanan Bülent Kalkan, teminatla serbest bırakıldı

banner87
Suçüstü yakalandı, teminatla serbest kaldı
banner90
banner99

Emine UYSAL

Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna giren ve 5 bin 500 TL değerinde fotoğraf makinesi ile 70 TL madeni parayı sirkat ettiği an olay mahalline ulaşan polis tarafından suçüstü yakalanan Bülent Kalkan, yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Bülent Kalkan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ahmet Erdivan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdivan, zanlı Bülent Kalkan’ın 31 Temmuz tarihinde saat 23.00 sıralarında Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonunun giriş kapısına hasar vermeksizin cürüm işlemek kastıyla açıp içeriye girdiğini, 5 bin 500 TL değerinde 1 adet Nikon marka D 7100 model fotoğraf makinesi, 54 adet 1 TL’lik, 20 adet 50 kuruşluk, 24 adet 25 kuruşluk, 8 adet 10 kuruşluk ve 2 adet 5 kuruşluk toplam 70 TL’lik madeni parayı sirkat ettiğinin belirlendiğini anımsattı.

Polis memuru Ahmet Erdivan, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlının bina içerisinde gizlenmiş vaziyette, emarelerle birlikte bulunduğunu anımsattı.

Mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten Erdivan, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi ve KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75