banner6

Sude Yahya Dermay taburcu edildi

banner37

Girne dağ yolunda önceki hafta meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Doğukan Hüryaşar isimli gencin beyindeki kanama durmasına rağmen hayati tehlikesinin devam ettiği açıklandı. Kaza sırasında omurgası kırılan Sude Yahyaoğlu Dermay’ın ise taburcu edildiği bildirildi. Kazada yaralananlardan Senem Töre'nin ise daha önce taburcu edildiği açıklanmıştı.

Sude Yahya Dermay taburcu edildi
banner99

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimliği’nden dün yapılan açıklamada, Doğukan Hüryaşar’ın trafik kazasında yaralanan ve hastanede tedavi gören yaralılar arasında “en ağır hasta konumunda” olduğu vurgulanmıştı. 

banner134

Doğukan Hüryaşar'ın beyinde yaygın ödem olduğu, iç organ yaralanmalarına bağlı kanama da hemen hemen durduğu ifade edilmişti. Açıklamada "(Doğukan'ın) Ellerini bacaklarını oynatmakta, sesli uyaranlara tepki vermektedir. Spontan solunumu vardır. Ancak şuur henüz yerinde değildir ve hayati tehlike devam etmektedir. Tedavisine yoğun bakımda devam edilmektedir” ifadeleri kullanılmıştı.

Açıklamada, cerrahi ve ortopedi servisi hekimleri tarafından bir dizi ameliyat uygulanan Havva Kaymakamtorunları’nın dün yoğun bakımdan ortopedi servisine alındığı, cerrahi serviste yatan Ferah Mutluel’in durumunun stabil olduğu ve her gün için daha iyiye gittiği vurgulanmıştı.

Kamil Meşeli’nin tedavisinin halen ortopedi servisinde sürdüğü ve hastanın durumunun iyi, hayati tehlikesinin olmadığı, Abdullah Korkmaz isimli hastanın tedavisinin ise cerrahi servisinde devam ettiği ve bugün taburcu edilmesinin planlandığı kaydedilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88