banner6

Suikast zanlıları cezaevine gönderildi

banner37

Halil Falyalı ve Murat Demirtaş’ın pusuya düşürülerek öldürülmeleri olayıyla ilgili tutuklanan Ömer Tunç, Veysel Sare ve Musa Çiçek için cezaevinde özel bölüm hazırlandı

Suikast zanlıları cezaevine gönderildi
banner150 banner151 banner143

GÜVENLİK ÖNLEMİ EN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKARILDI… İş insanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın 8 Şubat akşamı Çatalköy’de pusuya düşürülerek, uzun namlulu silahlarla öldürülmeleri olayına karıştıkları suçlamasıyla KKTC polisince tutuklanan Veysel Ömer Tunç, Veysel Sare ve Musa Çiçek, dün polisin geniş güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarıldı, teminatla cezaevine gönderildi. Cezaevinde de en üst seviyede güvenlik önlemi alınan özel bölüm oluşturuldu ve 3 zanlı buraya yerleştirildi.

İş insanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın 8 Şubat akşamı Çatalköy’de uzun namlulu silahlarla taranarak öldürülmesi olayıyla ilgili yaklaşık 1 aydır Girne Polis Müdürlüğü’nde tutuklu bulunan Ömer Tunç, Veysel Sare ve Musa Çiçek isimli zanlılar, aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlandı ve hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Polisin geniş güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarılan ve mahkeme sonrasında yine aynı önlemlerle Merkezi Cezaevi’ne teslim edilen zanlılar için cezaevinde de güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.


Aynı olayla bağlantılı olarak öldürülen Halil Falyalı’nın 2 yakın korumasının da cezaevinde bulunmasının yanı sıra firar etme olasılıkları da olan Ömer Tunç, Veysel Sare ve Musa Çiçek için cezaevinde özel bir bölüm oluşturuldu ve 3 suikast zanlısı bu bölüme yerleştirildi.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek talebini aktaran tahkikat memuru, zanlıların gönüllü ifade vererek olayla bağlantıları olduğunu söylediklerini belirtti.


Temin edilen ifadeler, elde edilen kamera görüntüleri, telefon dökümleri, DNA ve atış izi gibi bulguların zanlıların olayla bağlantılı olduğunu ve cürümleri birlikte işlediklerini gösterdiğini söyleyen tahkikat memuru, olayla ilgili incelemelerin çok yönlü olarak devam ettiğini dile getirdi.


Zanlıların Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmayı gerektirecek ağır suçlarla bağlantılı olduğunu ifade eden tahkikat memuru, dolayısıyla üç ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerini talep etti.


Savcı da, Veysel Sare ve Ömer Tunç’un olay yerinde olduğuna, Musa Çiçek’in de gözcülük yaptığına ilişkin bulgular bulunduğunu söyleyerek, ‘Taammüden adam öldürme’ ve ‘Adam öldürme’ suçlarının Fasıl 154 Ceza Yasası kapsamındaki en ağır suçlardan olduğunu belirtti.


Savcı, zanlıların kaçma olasılıklarının yüksek olduğunu, Veysel Sare ve Musa Çiçek’in gayri yasal yollardan ülkeye girdiklerini dile getirerek, üç ayı geçmeyecek şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmelerini istedi.


Polis ve savcılığın sunduğu şahadet ve olguları değerlendiren mahkeme, talebi onayladı ve zanlıların hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110