banner6

Şüpheli araçta yapılan aramada uyuşturucu tespit edildi, sürücü mahkemeye çıkarıldı

banner37

Lefkoşa-Gazimağusa ana yolunda, Yonca Kavşağı üzerinde şüpheli bir şekilde duran araçta yapılan aramada uyuşturucu tespit edildi. Araç sürücüsü İfeanyi Valentine Uzor tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Şüpheli araçta yapılan aramada uyuşturucu tespit edildi, sürücü mahkemeye çıkarıldı
banner90
banner99

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri ve Sentetik Cannabinoid) Tasarrufu” suçundan tutuklanan zanlı İfeanyi Valentine Uzor mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Fadıl Metin, zanlı İfeanyi Valentine Uzor’un “Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri ve Sentetik Cannabinoid) Tasarruf” suçunu işlediğini olduğunu belirtti.

Polis, 24 Şubat 2023 tarihinde saat 21.40 raddelerinde, Lefkoşa-Gazimağusa ana yolunda, Yonca Kavşağı üzerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli bir polis ekibi tarafından kavşağa çıkan yol şeridi içerisinde şüpheli bir halde durduğu tespit edilen FZ 792 plakalı salon araç ve sürücüsü kontrol edildiğinde, konu araç sürücüsü 35 yaşındaki zanlı İfeanyi Valentine Uzor’un üzerinde ve konu araçta yapılan aramada, yaklaşık 50 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yaklaşık 7 gram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas tartı cihazı bulunarak emare olarak zapt edildiğini anlattı.

Polis, zanlının suçüstü halli gereği tutuklandığını ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 3 bin 220 TL ile 20 sterlin nakit paranın emare alındığını belirtti.

Zanlının evinde yapılan aramada kanunsuz bir şeye rastlanmadığını aktaran Metin, soruşturmanın devam ettiğini belirtti, zanlının 6 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 6 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104