banner6

Şüpheli görülen araçtan 57 gram uyuşturucu çıktı!

banner37

Şüpheli görülen araçtan 57 gram uyuşturucu çıktı!
banner90
banner99

Polisin Yonca Kavşağı üzerinde arama yaptığı araçta, Hintkeneviri ve sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulundu, 1 kişi tutuklandı.
   Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi’nin (CÖŞ) Yonca Kavşağı üzerinde önceki akşam şüpheli görülen salon araçta yapılan aramada iki ayrı türde toplam 57 gram uyuşturucu madde bulundu. 
   “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri ve sentetik cannabinoid) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı İ.V.U. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 3 gün daha tutukluluk emri alındı.
   Yargıç Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 24.02.2023 tarihinde saat 21.40’ta, Lefkoşa - Gazimağusa anayolunda, Yonca Kavşağı üzerinde, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli bir polis ekibi tarafından kavşağa çıkan yol şeridi içerisinde şüpheli bir halde durduğu tespit edilen FZ 792 plakalı salon araç ve sürücüsünün kontrol edildiğini kaydetti.
   Ramiz, yapılan kontrolde araç sürücüsü zanlı İ.V.U.’nun (E-35) üzerinde ve konu araçta yaklaşık 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yaklaşık 7 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas tartı cihazı bulunarak emare alındığına vurgu yaptı. 
   Zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 3 bin 220 TL ile 20 sterlin nakit paranın emare alındığını söyleyen Ramiz, zanlının evinde mahkeme emriyle yapılan aramada kanunsuz bir şeye rastlanmadığını kaydetti.
   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Ramiz, zanlının aleyhinde üç gün tutukluluk emri talep etti. 
   Yargıç Özge Uğraşın, talebi onayladı. 
Haber ve Fotoğraf: Emine UYSAL ÇALUDA 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104