‘Şüpheli ölüm’ yargıya taşındı

banner37

Girne’de özel bir hastanede hayatını kaybeden Yusuf Hüdan’ın vefatının ardından bir yıl geçti. Acılı aile ve arkadaşları, ‘Hüdan’ın ölümü ihmal sonucu oldu’ iddiasıyla dava açtı

banner87
‘Şüpheli ölüm’ yargıya taşındı
banner90
banner99

AİLE “DOKTOR İHMALİ VAR” DİYOR… Yusuf Hüdan’ın acılı ailesi ve arkadaşları, Hüdan’ın ölümünün doktor ihmali sonucu yaşandığını iddia ederek, olayı 3 ay önce yargıya taşıdı. Yusuf Hüdan’ın yakın arkadaşı Öcal Topal, “Hüdan’ın ölümü şüpheli. İhmali yapan doktorla ilgili mücadele başlattık. Erken müdahale edilseydi yaşama şansı olacaktı” dedi.

Serap ŞAHİN

Geçtiğimiz yıl kalp krizi şikâyetiyle Girne’de özel bir hastaneye giden ardından da ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yusuf Hüdan’ın ölümünün üzerinden bir yıl geçti.

Doktor ihmali yüzünden öldüğü iddia edilen Yusuf Hüdan’ın acılı ailesi ve arkadaşları, üç ay önce olayı yargıya taşıyarak mahkeme sürecini başlattı.

Yusuf Hüdan’ın yakın arkadaşı Öcal Topal, arkadaşının ölümünün şüpheli olduğunu iddia ederek ihmali yapan doktorla ilgili mücadele başlatıldığını, erken müdahale edilseydi yaşama şansının olabileceğini belirtti.

Topal, eylem hazırlıkları olduğunu da ifade etti.

“Yetkili makamlar tarafından baskı yapılıyor”

Kalp krizi şikâyetiyle Girne’de özel bir hastaneye giden ancak orada 45 dakika bekletilmesi sonucu ihmal yüzünden öldüğü iddia edilen Yusuf Hüdan’ın vefatının üzerinden bir yıl geçtiğini belirten Topal, bu olayın unutulmamasını istediklerini vurguladı.

Öcal Topal, ilgili doktorun verdiği ifadede haberinin olmadığı ancak kamera kayıtlarında hemşirenin bilgi verdiğinin görüldüğünü öne sürdü. Topal, “Yetkili makamlar tarafından baskı yapılıyor ancak bundan sonra kimse umursuz olamayacak. Yusuf’u 45 dakika beklettiler. Ex haline otopsi yapıldı. 15-20 dakika içinde müdahale edilseydi eğer hayatta kalacakt.”

Uzun dönem Kyrenia Off-Road Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yapan ve derneğin kurucu üyesi olan Yusuf Hüdan’ın ölümünün üstünden bir yıl geçmesi nedeniyle dün kabri başında anma etkinliği de yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108