Şüpheli vakalar, hastaneden izole edilecek

banner37

Ateşli hastaların muayene ve kontrolü için Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin önüne konteynırdan oluşan özel bir klinik hazırlanıyor

banner87
Şüpheli vakalar, hastaneden izole edilecek
banner90
banner8

4 YATAK KAPASİTELİ ÖZEL ODA… İşadamı Koral Bozkurt’un bağışladığı ve içerisinde duş, lavabo ve muayene masası bulunan konteynır, olası bir salgının hastaneye yayılmaması için ateşli hastaların muayene edileceği klinik olarak kullanılacak. Ayrıca, hastaneden bağımsız 4 yatak kapasiteli özel bir oda da Koronavirüs teşhisi konulacak hastalar için hazırlanıyor.

Sedef BOŞNAK

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde alınan önlemler gün geçtikçe artırılıyor.

Hastanenin enfekte olması halinde, hastanedeki yataklı hastaların ve 60’ı doktor, 140’ı hemşire olan 450 çalışanın sağlığı tehlikeye düşecek.

Bölgedeki işadamı Koral Bozkurt, örnek bir davranış sergileyerek, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne konteynır bağışında bulundu.

İçerisinde, duş, lavabo ve muayene masası bulunan konteynırdan, hastanenin Acil Servisi önüne özel bir klinik kurma çalışmaları hızla devam ediyor.

Bundan böyle, ateşli hastalar, hastane içerisine giriş yapmadan, burada kontrol edilecek. Ateşli olup, Koronavirüs şüphesi taşıyan hastaların, hastaneden izole edilmesiyle, hastaneye bulaşma riski ortadan kalkacak.

Öte yandan, hastaneden bağımsız bir oda, Koronavirüs taşıyan hastalar için müşahede odası olarak hazırlanıyor. 4 yatak kapasiteli olacak olan odada, hemşire ve doktorlar hizmet verecek. Hastanede, boşta olan 3 solunum cihazı olduğu öğrenildi.

Acil poliklinik hizmeti devam

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimliği’nden elde edinilen bilgiye göre, acil poliklinik hizmetleri devam ediyor.

Giriş-çıkışların sıkı denetlendiği hastanede, ishal, yüksek ateş, yabancı cisim kaçması, kırık-çıkık gibi tüm acil durumdaki hastalar, tedavi ediliyor.

Öte yandan, günde iki kez, bölgede karantina altındaki otellerde kalanların, 08.00-23.00 saatleri arasında, hemşire ve doktor kontrolünden geçirildiği bildirildi.

Özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının tüm izinlerinin iptal edildiği, hiçbir çalışanın buna itiraz etmediği belirtilirken, vatandaşlara uyulması gereken tüm tedbirlere uyma çağrısı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75