Sürat tutkunlarına hız engeli

banner37

Lefkoşa’da Yarim Gelinlik Çemberi ile Kızılbaş Kilisesi’nin bulunduğu güzergaha 7 ay önce monte edilen hız kesici plastik kasisler sayesinde kazaların önüne geçildi

banner87
Sürat tutkunlarına hız engeli
banner99

Mehmet KARA

Trafik kazalarını minimuma indirmek, sürücülerin yollarda aşırı sürat yapmasını engellemek için bir takım önlemler alınıyor. Bunlardan bir tanesi de yollarımıza yerleştirilen hız kesici kasisler.

Lefkoşa’da Hz. Ebubekir Camisi’nin bulunduğu bölgede, Yarim Gelinlik Çemberi ile Kızılbaş Kilisesi’nin bulunduğu güzergaha yaklaşık 7 ay önce monte edilen plastik kasisler (hız kesici), ciddi kazaların yaşanmasının önüne geçti. Kasislerin monte edildiği günden bu yana herhangi bir kaza yaşanmadı.

Geçmişte sürat tutkunlarının meskeni olan ve hemen hemen her gün kazaların yaşandığı güzergahta alınan bu küçük önlem, bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanmıştı.

KIBRIS’a konuşan bazı bölge sakinleri, plastik kasislerin yerleştirilmesiyle aylardır rahat bir nefes aldıklarını söyledi, hasar gören plastik parçaların da sık sık kontrol edilip düzeltilmesini istedi.

Bölge sakinleri, sürat tutkunlarının önüne geçebilmek için Lefkoşa’nın birçok bölgesine hız kesici kasislerin yerleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108