banner6

Süreç, dönülmez bir noktaya geldi

banner37

Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, müzakerelerin çok kritik bir dönemeçte olduğunu söyledi:

Süreç, dönülmez bir noktaya geldi
banner151 banner143

İsmail VOLKAN/ Cenevre

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Fikri Toros, Cenevre’deki görüşmelerin çok kritik bir dönemeçte olduğunu ve geri dönülmez bir noktaya gelindiğini söyledi.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in dün düzenlediği resepsiyona katılan Toros, sürece katkı koyan herkesin orada olduğunu ve mutluluklarının yüzünden okunduğunu anlattı.

Ortada müthiş bir takım çalışması olduğunu ifade eden Toros, “Gelişmeleri takip ederek kendimizi olası bir çözüme hazırlayacağız” diye konuştu.

“Barış süreçlerinin sonunda stres yaşanması normaldir”

Dünyanın her yerinde barış süreçlerinin son safhasında gerginlik ve stres olduğuna dikkat çeken Toros, iki tarafta yaşanan git gellerin normal olduğunu söyledi.

 “Henüz son noktada değiliz, başka krizler de mutlaka yaşanacak. Önemli olan bu zorlukları kararlılıkla aşabilmeliyiz” diyen Toros, her iki tarafın liderinin sergilediği duruşun takdir edilmesi gerektiğini kaydetti.

Fikri Toros,  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya müzakereler süresince Türkiye hükümeti ve cumhurbaşkanının da ciddi bir şekilde güvendiğini söyledi.

Anastasiadis’in son günlerde muhalefet ve yaşanan olumsuzluklara rağmen kararlı ve cesur bir tavır sergilediğini belirten Toros, her iki tarafta da gerekli siyasi iradenin gösterilmesi halinde çözümün çok yakın olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 09:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104