Suriyeliler karantinada, taşıyıcı polis hücresinde

banner37

Küçükerenköy sahilinden KKTC’ye kaçak olarak giriş yapan 18 Suriyeli ile onlara yardım eden Serhat Yenigün’ün aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı

Suriyeliler karantinada, taşıyıcı polis hücresinde
banner99

“SURİYELİLER ARABASINDA YAKALANDI”… PCR testlerinin sonuçları henüz çıkmayan 18 Suriyeli kaçak göçmen karantinada oldukları için gıyaplarında yapılan tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis, biri kadın olan 18 kaçak göçmenin zanlı Serhat Yenigün’ün kullanımındaki YS 981 plakalı araçta yakalandığını belirtti.

Sedef BOŞNAK

   Küçükerenköy’den KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden kanunsuz giriş yapan 1’i kadın 18 Suriye uyruklu kaçak göçmen ve göçmenlere yardım eden Serhat Yengügün, alınan bir ihbar üzerine tutuklandı.

   Meseleyle ilgili polis, Serhat Yenügün’ü dün Gazimağus Kaza Mahkemesi’ne Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkararak aleyhine 3 gün tutukluluk emri temin etti.

   Öte yandan, henüz PCR testi sonucu çıkmayan 2’si çocuk 1’i kadın 18 kişinin gıyabında da 3’ergün tutukluluk emri temin edildi.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk, zanlının, “Onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” ve “İnsan kaçırma suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Tanık polis Löğmen Yücetürk, Suriyelilerin 12 Ekim 2020’de, saat 00.05 Tatlısu’da Küçükerenköy’ün batı kısmında bulunan sahilde, henüz boyutları ve markası tespit edilemeyen bir tekneyle kıyıya çıktıklarını anlattı.

   Löğmen Yücetürk, huzurda olmayan Suriyeli zanlıları ve Suriyelilere yardım eden Serhat Yenigün’ü kullanımında bulunan YS 981 plakalı araçta tespit edip tutuklandığı kaydetti.

   Suriyeli zanlıların henüz testlerin yapılmadığını anlatan tanık polis, çok yönlü yürüttüğü tahkikatını salimen neticelendirebilmek için, mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için polisin süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve tüm zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75