Surlariçi halkının ‘ağaç’ tedirginliği

banner37

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde, Celaliye Sokak’ta bulunan eski bir evin içerisinde büyüyen ağacın dalları elektrik tellerine çarpıyor, kırılan dalları civardaki evlerin üzerine düşüyor

Surlariçi halkının ‘ağaç’ tedirginliği
banner99

Ahmet UÇAR

“EVLERİMİZ BÖCEK DOLUYOR”… Terk edilmiş evin içerisinde büyüyen ağacın yarattığı tehlikelerin yanında, burada üreyen sürüngen, böcek gibi hayvanların da evlerine dolduğunu anlatan bölge sakinleri, yetkililere yaptıkları başvuruların cevap bulmadığını savunarak, ulaştıkları evin sahibinin de binayı tamir etmeye başladığını ancak işin kolay bitmeyeceğini anlayınca vazgeçtiğini söyledi.

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesindeki terk edilmiş bir evin içerisinde büyüyen ağaç, Celaliye Sokak sakinlerini huzursuz ediyor.

Bölge sakinleri, harabe haldeki evin içerisinde büyüyen ağacın dallarının elektrik tellerine çarparak tehlike yarattığını, kırılan dallarının ise evlerinin üzerine düştüğünü belirtti. Ayrıca, harabe ev ve ağacın yarattığı kirlilik içerisinde üreyen sürüngen, böcek gibi hayvanların evlerine dolduğunu söyleyen mahalle sakinleri, sorunun çözümü için kaymakamlık ve belediyeye başvurduklarını fakat cevap alamadıklarını savundu.

Bir şekilde harabe evin sahibine ulaştıklarını ve sorunu anlattıklarını kaydeden bölge sakinleri, evin sahibinin de binayı tamir etmeye başladığını, fakat işin kolay bitmeyeceğini anlayınca temizlik ve tamir işinden vazgeçtiğini söyledi.

“Bu ağaç burada hem çevre kirliliği yaratıyor, hem de tehlike saçıyor” diyen Celaliye Sokak sakinleri, yetkililerin bu soruna bir çare bulmasını talep etti.

banner134

FOTOĞRAF ALTI:

Tel:

Ağaç elektrik tellerine temas ediyor.

Virane…:

Harabe haldeki evin içerisinde büyüyen ağaç, bir çok sürüngen ve böceğin de üreme merkezi haline gelmiş durumda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75