banner6

Surlariçi'ndeki evler tek tek yıkılıyor

banner37

Yediler bölgesinde önceki gün kerpiç bir evin kısmen yıkılmasının ardından dün de yine aynı bölgede dört kişilik bir ailenin yaşadığı kerpiç evin yatak odası tamamen yıkıldı. Binanın hemen boşaltılması gerektiği belirtildi ve ev mühürlendi, ancak aile gidecek yerlerinin olmadığını söylüyor

Surlariçi'ndeki evler tek tek yıkılıyor
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa Yediler bölgesindeki Tanzimat Sokak’ta önceki gün öğle saatlerinde kerpiç bir evin kısmen yıkılmasının yankıları sürerken, dün de yine aynı bölgede dört kişilik bir ailenin yaşadığı kerpiç evin yatak odası tamamen yıkıldı. Binanın hemen boşaltılması gerektiği belirtildi ve ev mühürlendi. Sokakta kalan aile, gidecek yerlerinin olmadığını belirterek yardım çağrısında bulundu.

Dün öğle saatlerinde Saçaklı Ev’in bulunduğu Borazanbaşı Sokak’ta 5 numaralı evin yatak odası tamamen yıkıldı. Kerpiç ev, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından mühürlenirken, aile sokakta kaldı.

4 kişilik Ortatepe ailesinin yaşadığı evde, binanın kısmen yıkıldığı anlarda evde birinin olmaması olası bir faciayı önledi.

LTB ve itfaiye ekibi, tehlike arz eden binanın ‘hemen tahliye’ edilmesi gerektiğini aileye bildirdi ancak aile gidecekleri bir yer olmadığını belirtti.

KIBRIS’a konuşan Aşkın Ortatepe, “Evde ağabeyim, ben, annem ve babam yaşıyoruz. İşteydim. Öğlen 12.00 gibi annem aradı. Komşular evimizin yıkıldığı haberini vermiş. Evde Allahtan kimse yoktu. Yıkılan oda benim yatak odamdı. Tadilat yapacaktık. Yağmur dindikten sonra aniden çöktü. Mağdur olduk. Belediye başkanından yardım bekliyoruz. Evi, tahliye etmemiz gerektiği söylendi ama imkanımız yok. Maddi durumumuz iyi değil. Devlet yetkililerinden yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir gün arayla ikinci kerpiç ev kısmen yıkıldı

Lefkoşa Yediler bölgesindeki Tanzimat Sokak’ta önceki gün öğle saatlerinde kerpiç bir ev kısmen yıkılmış,

enkaz, bitişikteki binanın su hattına da zarar vermişti.

LTB ekibi, binanın ‘tehlike’ arz ettiğini ve ‘tahliye’ edilmesi gerektiğini iki aileye bildirmiş ancak aileler gidecekleri yer olmadığını belirtmişti.

Binada aileleriyle yaşayan küçük çocuklar, tavanı yıkılmak üzere olan binanın içinde oyun oynarken görüntülenmişti. Yıkılan kerpiç ev, aynı avlu içinde iki ayrı evde yaşayan aileler için ciddi tehdit oluşturuyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104