banner6

Surlariçini karıştırdılar

banner37

Lefkoşa Surlariçi’nde bir tartışmayla başlayan kavgaya 50 kişi dahil oldu, polis havaya 12 el ateş açarak durdurabildiği olayla ilgili ikisi çocuk 10 kişiyi tutukladı

Surlariçini karıştırdılar
banner150

banner150

banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa Surlariçi’nde 50 kişinin karıştığı kavgayı polis ancak havaya 12 el ateş açarak ayırabildi. Olayla ilgili tutuklanan ikisi çocuk 10 kişi dün mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Behrat Mavioğlu’nun tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Uğur Yörük, 19.03.2023 tarihinde saat 17.40’ta Lefkoşa’da, Surlariçi bölgesi Abdi Çavuş üzerinde aynı yerde sakin zanlı 1 Gürsel Boçkır, zanlı 2 Yasemin Boçkır, zanlı 3 Seydi Oynar, zanlı 4 Nazan Oynar ve zanlı 5 C.B.’nin (E-16) bir taraf olup, aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde diğer bir taraf olan ve nefesinde % 265 profil etil alkol bulunan zanlı 6 Hüseyin Demir, zanlı 7 B.D. (E-15), zanlı 8 Yılmaz Koç, zanlı 9 Fehime Koç ve zanlı 10 Sevim Derim’in birbirlerinin vücutlarına muhtelif yerlerine gelişi güzel vurarak bir kavgada yer aldıklarını anlattı.

   Yörük, olayın akabinde tarafların, olay mahallinde bulmuş oldukları taş ve sopaları ile yine vücutlarının muhtelif yerlerine gelişi güzel vurarak, tecavüzkar alet taşıyıp rahatsızlık suçuna methaldar olduklarını mahkemeye aktardı. 

   Zanlıların aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirten Yörük, TC uyruklu olan ve yasal statüleri olan zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki çocuk zanlı hariç, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 150 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2023, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104