banner6

Surlariçi’nin ‘Robin Hood’u ölen babası adına ailelere yardım ediyor

banner37

Lefkoşa Surlariçi'ndeki ihtiyaçlı kişilerin bu zor zamanda imdadına yetişen ve bölge sakinlerinin “Robin Hood” olarak adlandırdığı kimliği belirsiz kişi, yardımlarını Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ayla Talik Dağgül aracılığıyla yapıyor

Surlariçi’nin ‘Robin Hood’u ölen babası adına ailelere yardım ediyor
banner8

“BÖLGE SAKİNLERİ 1 AYDIR ÇALIŞMIYOR”... Surlariçi'nde birçok ihtiyaçlı aileye yardım eden, bölgedeki marketlerin veresiye defterindeki borçları ödeyen ve “Robin Hood” olarak adlandırılan hayırsever kişi, vatandaşın yüzünü güldürdü. Bir aydır çalışmayan ve zor günler geçiren bölge sakinlerini sevindiren hayırsever kişi, tesadüf sonucu tanıştığı Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ayla Talik Dağgül aracılığıyla yardımlarını yapmaya devam ediyor. Dağgül, söz konusu kişinin 40 gün önce vefat eden babası için ihtiyaçlı ailelere yardımda bulunduğunu söyledi. Dağgül, bu şahsın ihtiyaçlı ailelere gıda yardımında bulunduğunu belirterek, yardım isteyen kişilerin muhtarlığa gelmesi çağrısında bulundu.

Ahmet UÇAR

Türkiye’nin çeşitli illerinde duyulan ve maddi durumu kötü olan aileleri sevince boğan Robin Hood efsanesini Lefkoşa’ya taşıyan kimliği belirsiz kahraman, Surlariçi'ndeki birçok ihtiyaçlı ailenin imdadına yetişti.

Bölgedeki marketlerin veresiye defterindeki borçları ödeyen ve bölge sakinleri tarafından “Robin Hood” olarak adlandırılan kişi, vatandaşın yüzünü güldürdü.

Ekonomik gücü zayıf Surlariçi bölgesinde yaşayan insanların çoğu, inşaat, ev temizliği gibi gündelik işlerde çalışıyor. Virüs salgını nedeniyle bir aydır çalışamayan ve parasız kalan bölge insanı, zor zamanlardan geçiyor.

Bu zor zamanlarda ortaya çıkan hayırsever kişi, bir tesadüf sonucu Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ayla Talik Dağgül’le tanıştı ve yardımlarını onun aracıyla yapmaya devam ediyor.

KIBRIS’a konuşan Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ayla Talik Dağgül, reklam yapmamak adına ismini saklayan bu kişinin 40 gün önce vefat eden babası için bölgedeki ihtiyaçlı ailelere yardımda bulunduğunu, kendini “hiç kimse” olarak tanıttığını belirtti.

“Ben hiç kimseyim”

Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ayla Talik Dağgül, Surlariçi'nde birçok vatandaşın küçük marketlere olan veresiye borçlarını ödeyen, ihtiyaçlı ailelere yardımlarda bulunan ve vatandaşların “Robin Hood” olarak adlandırdığı şahısla tesadüfen karşılaştığını belirterek, markette bulunduğu bir sırada tanımadığı bir şahısın içeri girdiğini ve veresiye defterindeki tüm borçları hiç sorgulamadan ödediğini kaydetti.

Talik, “Önce biraz bekledim. Sonra 'bu kadar kişiye yardım ediyorsun, Allah senden razı olsun, buradaki insanlar oldukça yoksul bir kesim. Ben bu mahallenin muhtarıyım, yanlış anlama ama merak ediyorum sen kimsin' dedim. 'Benim kim olduğumu boş ver, ben hiç kimseyim, 40 gün önce babam vefat etti onun için yapıyorum' dedi” şeklinde konuştu.

Bu şahsın kendisinin telefon numarasını aldığını bildiren Dağgül, söz konusu kişinin kendisinin 2 saat sonra aradığını ve bir basın mensubunun röportaj yapmaya geleceğini bildirdiğini dile getirdi.

Dağgül, “Tekrar aradığında 'Bir basın mensubu röportaj yapmaya gelecek, senin numaranı veriyorum. Ben görünmek istemiyorum, benim yerime aracı sen ol. Bir iyilik yapıyorsak reklam yapmadan yapalım' dedi. Ben de tamam dedim. O kendine hiç kimse diyor ama ben ona hayırsever diyorum” dedi.

Bu şahsın sadece veresiye borçlarını ödemekle kalmayıp ihtiyaçlı ailelere gıda ürünleri dağıttığını, sadece bir markete 5 bin TL tutarında ödeme yaptığını açıklayan Talik, bu hayırsever kişinin en zor zamanda geldiğinin altını çizdi.

“Bölge sakinleri büyük sevinç yaşadı”

Dağgül, Surlariçi'nde ikamet eden vatandaşların bu durumdan çok mutlu olduğuna vurgu yaparak, bu bölgede yaşayan kişilerin oldukça yoksul bir kesim olduğunu hatırlattı.

banner134

Bölge sakinlerinin inşaat ve günlük temizlik işleri gibi işler yaptığını dile getiren Dağgül, virüs nedeniyle çalışamayan bu kişilerin 1 aydır çok zor günler yaşadığını anlattı.

Dağgül, Surlariçi'nin diğer bölgelerden çok farklı ve ekonomik durumunun ise oldukça kötü olduğunu ifade ederek, “Bravo adama, zor zamanda yetişti. Şunu da özellikle söylemek istiyorum yardıma ihtiyacı olan kişiler Ayyıldız Mahallesi Muhtarlığı'na başvurabilirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104