banner6

Sürücü ehliyetsiz,araç sigortasız

banner37

Gönyeli’de trafik kazası yapan ve kaza mahalline giden iki polis memurunu ciddi şekilde darp edip, birinin burnunu kıran yabancı uyruklu üç genç, teminatla serbest bırakılırken, polis, saldırının nedenini de belirledi:

Sürücü ehliyetsiz,araç sigortasız
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de trafik kazası yapan ve kaza mahalline giden iki polis memurunu ciddi şekilde darp edip, birinin burnunu kıran yabancı uyruklu üç genç, teminatla serbest bırakıldı.


Kaza yapan zanlı M.M.A.’nın “ehliyetsiz” ve “sigortasız” araç kullandığı belirlendi.


“Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Polisi darp, görevinden men” , “Rahatsızlık”, “Ehliyetsiz araç kullanmak” ve “Sigortasız araç kullanmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar A.H.A.S. (E-22), A.H.A.A. (E-21) ve M.M.A. (E-20), dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
 


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mehmet Şener’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Şener, 18.11.2021 tarihinde saat 00.30 raddelerinde, Gönyeli’de, Şehit Mustafa Sakallı Sokak üzerinde, Bizim Meyhane önünde, zanlıların, M.M.A.’nın kullanmakta olduğu FM 390 plakalı aracın bir trafik kazası yaşaması akabinde olay yerine giden ve kendilerini alıkoymaya çalışan iki polis memurunu, elleri ve ayakları ile vücudunun muhtelif yerlerine vurmak ve itmek sureti ile darp edip görevlerinden men ettiklerini anlattı.


Şener, zanlı A.H.A.S.’nin polis memuru O.Ö.’nün burnunun kırılıp vahim zarara uğramasına neden olduklarını ve suçüstü tutuklandıklarına vurgu yaptı.

“Uyuşturucu etkisinde oldukları düşünülüyor”


Polis memuru Mehmet Şener, ayrıca zanlıların tutuklandıktan sonra hareketlerinin normal olmamasından dolayı alkol kontrolü yapıldığını ancak yapılan kontrolde alkol çıkmadığını belirtti.

banner134


Şener, zanlıların uyuşturucu madde kullanmış olabilecekleri şüphesiyle Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne götürülüp, vücut muayeneleri yapıldıktan sonra incelenmek üzere kanlarının alındığını anlattı.


Şener, son olarak zanlı  M.M.A.’nın “ehliyetsiz” ve “sigortasız” araç kullandığının tespit edildiğini ve kazada 10 bin TL hasar oluştuğunu kaydetti.

Zanlıların üçünün de aktif üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen Şener, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmaları talebinde bulundu.


Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada birer gün ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104