banner6

Sürücü 'ehliyetsizmiş!'

banner37

İki aracın çarpışıp,  araçlardan birisinin kontrolden çıkarak park halindeki üç araca daha çarptığı kazada, kaçan iki kişi 6 saat süren tahkikat sonucu yakaladı

Sürücü 'ehliyetsizmiş!'
banner151

Emine UYSAL

Lefkoşa Trafik Şubesi, Gönyeli’de 9 Ekim’de meydana gelen ve iki aracın çarpışıp, araçlardan birinin kontrolden çıkarak, park halindeki üç araca daha çarptığı kazada, kaçan iki kişiyi 6 saat süren tahkikat sonucu yakaladı.

Kaçan sürücünün ehliyetsiz olduğu ve araçlarda toplam 20 bin TL hasar meydana geldiği öğrenildi.

Kaza, 9 Ekim’de saat 11.50’de Gönyeli’de Atarük Caddesi üzerinde güney istikametinden kuzey istikametine doğru, MD 914 Z plakalı araçla seyreden 25 yaşındaki Zimbave uyruklu Daniel Takudzwa Mudzengerere, dikkatsiz bir şekilde karşı istikametten gelmekte olan Erman Yarımoğlu’nun yönetimindeki GE 140 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu meydana gelmişti.

Çarpmanın etkisi ile kontrolden çıkan GE 140 plakalı araç, yolun solundan çıkarak toprak alan içerisinde park halinde bulunan Hasan Behlül’e ait “EN 886”, Hasan Demir’e ait “DZ 109” ve İhsan Koç’a ait “CR 730” plakalı üç araca çarptı.

Kazada yaralanan olmazken, kaza yerinden kaçan ve kiraladığı aracı ehliyetsiz olan Daniel Takudzwa Mudzengerere’nin kullanmasına müsaade eden Farai Jones Mudzengerere tutuklandı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzuruna çıkarılan iki zanlı, teminatla serbest bırakıldı.

Yargıç Reynar, iki zanlının, yurtdışı çıkış yasağı getirilerek, seyahat belgelerini polise teslim etmelerine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 08:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104