Sürücüler de vatandaş da tepkili

banner37

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nden Salamis Otel çemberine kadar uzanan anayol üzerindeki aydınlatma sisteminin uzun süreden bu yana çalışmaması tehlike yaratıyor.

Sürücüler de vatandaş da tepkili
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa-İskele anayolu üzerinde Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin de bulunduğu Salamis Otel’e kadar uzanan güzergahta yıllardır aydınlatma sisteminin çalışmaması sürücülerin büyük tepkisine yol açıyor.

Özellikle de Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin en önemli çıkış ve giriş noktası olan kavşak üzerinde de aydınlatma sistemlerinin çalışmaması özellikle ambulanslar için büyük tehlike yaratıyor.

banner134
Üniversitenin yakın olması nedeniyle sürekli yaya akışının da olduğu yol üzerinde aydınlatma sisteminin çalışmaması vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor.

Gazetemiz KIBRIS’ı arayarak şikayette bulunan bir vatandaş, özellikle yerleşimin olduğu Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgede anayol üzerinde yıllardır giderilmeyen sorun nedeniyle aydınlatma ışıklarının yanmadığını söyledi.

Akşamları anayolun oldukça karanlık olması nedeniyle markete dahi korkar vaziyette gittiklerine değinen vatandaş, geçmişte birçok kez yolun karanlık olması nedeniyle kazalar olduğunu ve birçok kez de kaza tehlikesi atlattıklarını kaydetti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75