Sürücüsü sırra kadem bastı

banner37

Alaniçi’nde plakası ve sürücüsü meçhul van araç önce bir evin bahçe duvarına vurdu, biraz ilerledikten sonra alev topuna dönüp yandı

Sürücüsü sırra kadem bastı

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’ya bağlı Alaniçi Köyü’nde önceki akşam ilginç bir olay meydana geldi. Köy halkına heyecanlı anlar yaşatan olay, plakası ve sürücüsü meçhul kapalı bir van aracın önce bir evin bahçe duvarına çarpması, ardından biraz ilerledikten sonra alev alarak yanmasıyla oldu. Vatandaşlar ve itfaiye görevlileri van araçtaki yangını söndürürken, aracın sürücüsü ise gecenin karanlığından faydalanarak kayıplara karıştı.

Polis Basın Subaylığı da söz konusu olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Dün (önceki) akşam saat 23.30 raddelerinde Alaniçi’nde, Naci Talat Sokak’ta yol üzerinde, doğu istikametinden batı istikametine doğru seyretmekte olan plakası ve sürücüsü meçhul van araç, sürücüsünün dikkatsizliği sonucu gidiş istikametine göre yolun solundan yoldan çıkarak Alaniçi’nde sakin Niyazi Alpmut’a (E-60) ait 7’Nolu ikametgâhın bahçe duvarına sol ön kısmı ile çarparak, yalnız hasar ile neticelenen bir trafik kazası yapmıştır.

Kaza sonrası kaza mahallinden kaçmak isteyen konu araç sürücüsü yaklaşık 200 metre ilerledikten sonra muhtemelen akünün kısa devre yapmasından dolayı konu araç alev alarak tamamen yanmıştır. Konu araç sürücüsü olay mahalline polisin gelmesine müteakip kaza yerinden ayrılmış olup aranmaktadır.

Kaza sonucunda plakası meçhul araca tahmini 10.000 TL, Niyazi Alpmut’a ait bahçe duvarına ise tahmini 1.000 TL’lik hasar meydana gelmiştir.

Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER