banner6

Suya zam kapıda!

banner37

Ülkemizde zam furyası tüm hızıyla sürüyor. Akaryakıta, tüp gaza, süte, ekmeğe ve akla gelebilecek birçok mal ve hizmete yapılan zamların ardından sıra içme suyuna da geldi. Damacana ve şişe sularına, ay sonuna kadar zam yapılması bekleniyor

Suya zam kapıda!
banner8

Ahmet UÇAR

Ülkemizde zamların ardı arkası kesilmiyor. Akaryakıta, tüp gaza, süte ve ekmeğe yapılan zamların ardından içme suyuna da ay sonuna kadar zam yapılması bekleniyor.

banner134

Dövizin artması ve hammaddeye zam gelmesi nedeniyle firmalarının içme suyuna yüzde 25’e varan oranlarda zam yapacağı öngörülüyor.

KIBRIS’a konuşan Yeşilırmak Su Direktörü Uğur Ecersoy, hammaddeye yapılan zam ve dövizin yükselmesi nedeniyle suya zam yapılmasının kaçınılmaz olduğunu belirterek, ay sonuna kadar damacana suya yaklaşık yüzde 15, pet ürünlere (bardak su, şişe su) yaklaşık yüzde 25 zam yapılacağını kaydetti.

Ecersoy, su şişesinin hammaddesi olan preforma, hem doların yükselmesiyle artış geldiğini, hem de yüzde 25 zam yapıldığını söyledi.

  Bardak suların taşındığı kartona yüzde 40 artış geldiğini, su şişelerinin kapağının da fiyatının arttığını belirten Ecersoy, tüm bunlara bağlı olarak sulara da zam yapılacağını vurguladı. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104