Tabanca, aracın hava filtresinde getirildi

banner37

Güney Kıbrıs’ta bir yerde saklı olan tabanca ve üç adet canlı mermi’yi, sınır kapısında arabanın hava filtresine saklayarak kuzeye geçirdiği iddia edilen üç kişi tutuklandı

banner87
Tabanca, aracın hava filtresinde getirildi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güney Kıbrıs’ta bir yerde saklı olan tabanca ve üç adet canlı mermiyi, sınır kapısında arabanın hava filtresine saklayarak kuzeye geçirdiği iddia edilen üç kişi tutuklandı.

   “Kanunsuz Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde İthal, Tasarruf Taşıma” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Ünal Mertli Demir, Kaan Yurday ve Durmuş Kurşini, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, 05.12.2018 tarihinde Saat 15.00 raddelerinde Lefkoşa da, Metehan Kara Giriş Kapısı’nda bir polis ekibince TNN 613 plakalı araçta yapılan arama neticesinde Bostancı’da sakin Kaan Yurday'ın yardımı ve yönlendirmesi ile Lefkoşa’da sakin Ünal Mertli Demir ve İskele’de sakin Durmuş Kurşini’nin GKRY’ye geçerek orada gizlenmiş vaziyette olan SİG SAUER P 225 made in Germany ibareli kurusıkıdan bozma 7.65 mm çapında tabanca şarjörünü ve 3 adet 7.65 mm çapındaki canlı mermiyi alarak konu aracın motor kısmına hava filtresi içerisine KKTC'ne giriş yaptıkları esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarını kaydetti.

   Polis memuru Karagil, olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

  Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75