Tabanca çekti ben de dövdüm

banner37

Gürültü yüzünden çıkan tartışmada, Mustafa Bozkurt’u yumruk ve tokatlarla döverek hastanelik eden Osman Kapısız tutuklanırken, polise gerekçesini de açıkladı

banner87
Tabanca çekti ben de dövdüm
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da aralarında gürültü yüzünden çıkan tartışma sonucu Mustafa Bozkurt’u ciddi şekilde dövüp elmacık kemiğinde çatlaklar ve yüzünde derin kesikler oluşmasına neden olan Osman Kapısız tutuklandı.

Zanlı Osman Kapısız dün nöbetçi mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Osman Kapısız’ın polise Mustafa Bozkurt’un kendisine tabanca çektiğini kendisinin de bunun üzerine söz konusu şahsı darp ettiğini söylediği öğrenildi.

Gazimağsua Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına hazır bulunan Savcı Ahmet Özlemler, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Raif Safa’yı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Raif Safa, 29 Temmuz 2018 tarihinde saat 03.15’te zanlının 15 Ağustos Bulvarı üzerinde aralarında gürültü yüzünden çıkan tartışma sonucunda bir araç içerisinde oturan Mustafa Bozkurt’un yüzüne yumruk ve tokat atarak ciddi şekilde darp ettiğini ve vahim bedensel zarara uğrattığını söyledi. Polis memuru, Mustafa Bozkurt’un Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi altında olduğunu kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini ve suçunu kabul ettiğini belirten tahkikat memuru, Bozkurt’un sağ elmacık kemiğinde 2 yerde çatlak oluştuğunu, 3’ü dudağına, 5’i kaşına olmak üzere suratına 8 dikiş atıldığını bildirdi.

Raif Safa, bölgedeki kamera kayıtlarının inceleneceğini, bir görgü tanığı olduğunu ve 3 kişiden daha ifade alacağını açıkladı.

Zanlının bir takım iddiaları olduğunu ve bu iddiaların da araştırmasını yapacaklarını anlatan Safa, zanlının Mustafa Bozkurt’un kendisine tabanca çektiğini iddia ettiğini ancak Bozkurt’un tabancasının işyerinde kilitli bir vaziyette bulunduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Mustafa Bozkurt’un sağlık durumunun iyi olmadığına işaret eden tanık polis, mahkemeden zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Umut İnan zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını emretti.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75