Tabanca herhangi bir olayda kullanılmadı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar üzerine bir evde ele geçirilen tabanca ile satışa hazır uyuşturucuyla ilgili soruşturma tamamlandı

Tabanca herhangi bir olayda kullanılmadı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin, aldığı bir ihbar üzerine Ortaköy’de S.B.’nin (E-53) ikametgahında yaptığı aramada, satışa hazır 27 ayrı pakette uyuşturucu madde, tabanca ve mermi ele geçirmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı.

Zanlı S.B.’nin tasarrufunda ele geçirilen tabancanın herhangi bir olayda kullanılmadığı tespit edildi. Zanlı yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde Hintkeneviri alma ve tasarruf” ve “Kanunsuz ateşli silah ithal, taşıma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı S.B., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC’de Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mert Gültuna’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gültuna, Ortaköy’de S.B.’nin (E-53) ikametgahında uyuşturucu olduğu ihbarını aldığını belirtti.

Polis memuru Mert Gültuna, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık 27 ayrı pakette 22buçuk gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde, iki buçuk gram ağırlığında içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olan 3 sigara, bir hassas terazinin bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Tabanca ve 89 canlı mermi bulundu

banner134

Polis memuru Mert Gültuna, zanlının ikametgahında ayrıca Star marka 9 milimetre çapında tabanca, 2 adet boş şarjör, 6 adet 7,65 çapında canlı mermi, 83 adet 9 milimetre çapında canlı mermi bulunarak emare alındığını anımsattı.

Gültuna, zanlının tabancayı 12.12.2007 tarihinde Türkiye’den KKTC’ye Girne Turizm Limanı’ndan ithal ettiğini ve tabancanın herhangi bir olayda kullanılmadığının tespit edildiğini kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını belirten Gültuna, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 50 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber üç kefilin 200’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88