banner6

Tabanca rahmetli kardeşim Yücel Erol’undu

banner37

Evinde bir tabanca ve iki adet canlı mermi bulunan Ö.E.’nin tutukluluk süresi 2 gün daha uzatılırken, polis dünkü mahkemede zanlının izahatını da açıkladı.

Tabanca rahmetli kardeşim Yücel Erol’undu
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

Bir döviz bürosuna giderek, “Malımı geri verin. Yoksa kötü olacak” diyerek tehditte bulunan ve tutuklandıktan sonra evinde yapılan aramada bir adet tabanca ile iki adet canlı mermi ele geçirilen zanlı Ö.E, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve aleyhinde iki günlük ek tutukluluk emri alındı.

Dünkü duruşmada ifade veren polis, daha önce “Tabanca benimdir, nereden bulduğum beni ilgilendirir” diyen zanlının yeni beyanında tabancanın, rahmetli kardeşi Yücel Erol’a ait olduğunu ve hatıra olarak sakladığını söylediğini açıkladı.

Hatırlanacağı gibi Yücel Erol’un adı birçok kriminal olaya karışmış, 2008’in Ağustos ayında da uğradığı bir silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü.

“Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Ö.E. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Birtan Başaran’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Başaran, zanlı Ö.E.’nin 31 Aralık 2022 tarihinde saat 15.00 raddelerinde Lefkoşa’da, Marmara Bölgesi’nde ikametgahında mahkeme emri ile Lefkoşa Adli Şube Amirliği’nde görevli polis ekibi tarafından yapılan arama neticesinde, konu ikametgahın yatak odasındaki duvar dolabı içerisinde bir adet Blow marka tabanca ve bu tabancaya takılı şarjörü içerisinde kanunsuz patlayıcı madde olan iki adet 7.65 mm çapında canlı merminin bulunup, emare alındığını kaydetti.

“Tabanca benimdir ve nerde bulduğum beni ilgilendirir”

Polis memuru Birtan Başaran, zanlının tabanca ile ilgili ilk etapta “Tabanca benimdir ve nerde bulduğum beni ilgilendirir” diyerek sözlü beyanda bulunduğunu anlattı.

Başaran, zanlının gönüllü ifade verip, tabancanın ölen kardeşi Yücel Erol’a ait olduğunu ve kardeşi öldükten sonra birlikte sakladıkları yerden alıp, evine götürdüğünü ve hatıra için sakladığını beyan ettiğini mahkemeye aktardı.

“Döviz bürosu sahibini tehdit etti”

Birtan Başaran, zanlının 30 Aralık 2022 tarihinde bir döviz bürosuna giderek, vezne çalışanına, “Malımı geri isterim. Patronuna söyle. Yoksa kötü olacak” demesi üzerine tutuklandığını anlattı.

Hem ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini hem de tabancaya balistik inceleme yapılması gerektiğini belirten Başaran, zanlının aleyhinde iki gün ek tutukluluk talep etti.

Zanlının avukatı İbrahim Demirtaş, müvekkilinin psikiyatr kontrolünden geçirilmesini talep etti.

Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104